Wiadomości z Chorzowa

Co z przebieralnią i toaletą dla niepełnosprawnych na Wodnym Placu Zabaw? Radny apeluje

  • Dodano: 2021-07-19 09:30, aktualizacja: 2021-07-28 09:33

Wodny Plac Zabaw bez przebieralni i z zamkniętą dla niepełnosprawnych toaletą? To bolączki nowego obiektu, na które uwagę zwrócili korzystający rodzice i miejski radny.

Radny Bartłomiej Czaja zaznacza, że otwarty dokładnie 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka Wodny Plac Zabaw cieszy się wielkim zainteresowaniem i w niemal każdy upalny dzień obiekt jest pełen dzieci, spragnionych aktywności w wodzie i ich rodziców. Sami mieszkańcy Chorzowa wysnuli kilka istotnych wniosków związanych z funkcjonowaniem nowego obiektu. O co chodzi?

Mowa o przebieralni i toalecie dla niepełnosprawnych. W pierwszym przypadku rodzice bawiących się na Wodnym Placu Zabaw od samego początku istnienia obiektu podnoszą kwestię braku osłoniętego miejsca służącego zmianie odzieży.

Dzieci przebierają się w miejscu publicznym często przykryte ręcznikami. Część rodziców zabiera swoje dzieci do toalety, gdzie się przebierają – wyjaśnia radny Bartłomiej Czaja, apelując do władz miasta o zamontowanie parawanów, które rozwiązałyby problem.

Brak przebieralni i słaby dostęp do toalety dla niepełnosprawnych na Wodnym Placu Zabaw? Radny punktuje bolączki nowego obiektu dla dzieci

Dodatkowo, radny Czaja zwraca uwagę na kwestię braku dostępu do toalety dla osób niepełnosprawnych, mimo tego, że została ona zamontowana na etapie realizacji projektu. Obecnie na Wodnym Placu Zabaw znajdują się dwie toalety, z których przeznaczona dla osób niepełnosprawnych jest zamknięta na klucz.

Przy maksymalnym obłożenie obiektu i jednej toalecie dzieci stoją w gigantycznych kolejkach do skorzystania z niej. W związku z tym chciałem zaproponować, aby otworzyć drugą toaletę dla niepełnosprawnych i udostępnić ją zarówno dla pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych z pierwszeństwem dla tych drugich – wnioskuje radny w interpelacji do władz miasta.

Co na to UM Chorzów? Postulaty radnego wynikające z własnych obserwacji i rozmów z osobami korzystającymi z Wodnego Placu Zabaw zostaną spełnione, z czego pierwszy – przebieralnia – został już zrealizowany.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie,. Który jest zarządca obiektu w dniu 1 lipca zamontował przebieralnię dla osób korzystających z Wodnego Placu Zabaw – informuje zastępca prezydenta miasta, Marcin Michalik.

Okazuje się również, że z informacji uzyskanych przez MORiS w Chorzowie sprawa dotycząca udostępnienia toalety dla niepełnosprawnych do ogólnego użytku została przekazana zgodnie z kompetencjami do ADM Serwis Sp. z o.o., czyli jednostki zarządzającej toaletami.

Kwestia toalet stała się żywa również w kontekście wydarzeń, które miały miejsce 8 lipca na terenie Wodnego Placu Zabaw. Obiekt musiał zostać zamknięty na kilka godzin, aby oczyścić plac zabaw i dokonać całkowitej wymiany wody. Dlaczego? Przez znajdujące się w brodziku ludzkie fekalia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Pola

    Jest tam pan który powinien pilnować porządku na placu , niestety tego nie robi. Widziałam jak dzieci na hulajnogach tam jeżdżą między innymi dziećmi, siedzą w wejściu do wody ,a maluchy latają bez pieluch . Ja wiem że o to powinni zadbać opiekunowie ,ale skoro mają to gdzieś to pan ,który tam pilnuje powinien ich wyprosić a nie chować się w swojej kanciapce i udawać że nic nie widzi i nie słyszy. Inni nie mogą odwalać jego roboty przecież,też przyszli ze swoimi dziećmi i nimi się zajmują.

  • Hrabia

    Chorzów to dziwne miasto, tutaj nikt nie wydala. Szkoda tylko że pełno kału wszędzie leży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również