Wiadomości z Chorzowa

Czarnek: szczepienia nauczycieli idą dobrze

  • Dodano: 2021-02-26 06:30, aktualizacja: 2021-02-26 06:36

Szczepienia nauczycieli idą dobrze – ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem w tym tempie nauczyciele będą zaszczepieni do 10 marca, co stworzy szanse na ewentualne decyzje o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej.

Czarnek w programie "To nas dotyczy" w TVP3 Lublin powiedział, że rejestracja nauczycieli chętnych do zaszczepienie "przebiegła błyskawicznie".

Idą również dobrze szczepienia nauczycieli, z jakimiś drobnymi, jak słyszę, potknięciami, ale to się dzieje na froncie walki zawsze w służbach medycznych. Tu trzeba służbom medycznym bardzo podziękować za sprawność w przeprowadzaniu tych szczepień – powiedział minister. Jesteśmy przekonani, że w tym tempie do 10 marca będziemy w stanie zaszczepić wszystkich nauczycieli, którzy się zarejestrowali do szczepień, a to jest szansa na łatwiejsze decyzje – już po 10 marca – o powrocie do szkół wyższych klas (niż I-III), jeśli oczywiście nasza odpowiedzialność społeczna doprowadzi do wyhamowania tej trzeciej fali i zahamowania dynamiki wzrostów i ewentualnie spadków dziennych zakażeń koronawirusem – powiedział Czarnek.

Minister podkreślił, że trzecia fala pandemii dotarła do Polski. Jego zdaniem sytuacja się pogarsza, ale jest jeszcze dość stabilna.

Trzecia fala pandemii koronawirusa jest faktem i w związku z tym nie możemy na razie myśleć o tym, żeby do szkoły wróciły inne roczniki poza klasami I-III – powiedział. Co więcej, musimy zachować my wszyscy, i o to apeluję, maksimum odpowiedzialności społecznej i stosować się do rygorów, do obostrzeń po to, żeby umożliwić dalszą naukę w systemie stacjonarnym dzieciom w klasach I-III, żeby nie doprowadzić do sytuacji takiej, jaka wydarzyła się w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie służby Ministerstwa Zdrowia były zmuszone do tego, żeby rekomendować nam wyłączenie nauczania stacjonarnego w klasach I-III na co najmniej tydzień bądź dwa tygodnie – mówił Czarnek.

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

W woj. warmińsko-mazurskim, gdzie jest największy wzrost zakażeń – zgodnie z wprowadzonymi od soboty nowymi obostrzeniami – nastąpi powrót do nauczania zdalnego w klasach I-III. 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Olga

    Z pewnością!! Do każdego szczepienia różaniec i rozgrzeszenie gratis. Jak ci klechy dziecko zgwałcą to nawet rozgrzeszenie z ciężkich grzechów.

  • Xd

    Jak to zgwałcą? To z miłości do bliźniego taka czułość, dzieci same lgną do pasterzy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również