Wiadomości z Chorzowa

Cztery nominacje Teatru Rozrywki do nagród teatralnych "Złote Maski 2021"

  • Dodano: 2022-04-05 13:30

Teatr Rozrywki w Chorzowie nominowany do nagród teatralnych „Złote Maski” za rok 2021. Wyróżniono dwa spektakle w trzech kategoriach.

Nominacje do nagród teatralnych Złote Maski za rok 2021

W 54. edycji nagród teatralnych „Złote Maski” chorzowski Teatr Rozrywki nominowany został w aż trzech kategoriach, a łącznie uzyskał cztery nominacje. Do nagród kandydowały spektakle, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

Najwięcej nominacji zgarnął spektakl „Pinokio. Il Grande Musical” Pierluigi Ronchettiego i Saverio Marconiego w reżyserii Magdaleny Piekorz. Spektakl ten został nominowany w kategorii „Spektakl dla młodych widzów”, a aktorów wyróżniono poprzez nominację w kategorii „Aktorstwo”. Za rolę Pinokia wyróżniono Huberta Waljewskiego (rola wokalno-aktorska) oraz Dariusza Niebudka za rolę Geppetta (rola drugoplanowa).

Również w kategorii „aktorstwo” za rolę wokalno-aktorską nominowany został duet: Marta Tadla za rolę Anioła i Kamil Franczak za rolę Diabła w spektaklu muzycznym „Piekło i Raj” wg scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Prusa.

Nagrody Artystyczne „Złota Maska" przyznawane są każdego roku już od 1968 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również