Wiadomości z Chorzowa

Czy Dni Chorzowa 2022 się odbędą? Jest deklaracja władz miasta

  • Dodano: 2022-04-20 16:30

Pandemia koronawirusa skutecznie zablokowała możliwość organizacji miejskich imprez plenerowych. Czy mieszkańcy miasta doczekają się w tym roku Dni Chorzowa?

Na organizację Dni Miasta chorzowianie czekają już blisko dwa lata. Coroczna celebracja istnienia miasta została zakłócona przez niemożność organizowania imprez plenerowych ze względu na wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia obostrzenia pandemiczne.

Choć w ubiegłym roku restrykcje w okresie wakacyjnym zostały poluzowane, a coraz większa liczba mieszkańców Chorzowa przeszła szczepienie to i tak władze miasta zdecydowały o tym, by nie narażać na możliwe zachorowanie potencjalnych uczestników imprezy. Tradycyjne wielkoformatowe Święto Miasta z plejadą gwiazd się nie odbyło – w zamian stworzono mniejszy pod względem zasięgu cykl Wakacyjne Dni Chorzowa.

Czy w 2022 roku, po zniesieniu niemal wszystkich covidowych obostrzeń chorzowianie wreszcie będą mogli bawić się w rytm przebojów wielkich gwiazd i skorzystać z rozmaitych atrakcji?

Czy Dni Chorzowa 2022 się odbędą? Chorzowianie czekają na wielki powrót Święta Miasta

Warto przypomnieć, że podczas ostatnich Dni Chorzowa zagrali Agata Sobodzińska, Sarsa i Blue Cafe, a wydarzeniu towarzyszyła Industriada i wielka impreza kulturalno-historyczna „Z orężem przez wieki” na terenie chorzowskiego Skansenu. Co ze Świętem Miasta w 2022 roku?

Na tym etapie możemy jedynie odpowiedzieć, że Święto Miasta faktycznie w tym roku się odbędzie. Niestety, w tej chwili nie możemy jeszcze podać żadnych szczegółów. Jesteśmy na etapie rozmów z wykonawcami i dogrywamy sprawy organizacyjne. Już wkrótce poinformujemy o terminach i dokładnym programie – informuje Katarzyna Hołuh z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej UM Chorzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również