Wiadomości z Chorzowa

Czy można ułatwić wyjazd z ul. Tysiąclecia na Aleję Wojska Polskiego w Chorzowie?

  • Dodano: 2019-10-15 09:30

Czy można ułatwić wyjazd z ul. Tysiąclecia na Aleję Wojska Polskiego w Chorzowie? To pytanie, które codziennie zadaje sobie wielu kierowców. W godzinach szczytu trudno się w tym miejscu włączyć do ruchu, ale ta sytuacja... raczej się nie zmieni. 

Wyjazd z ul. Tysiąclecia na Aleję Wojska Polskiego to dla kierowców wielki test na cierpliwość. W godzinach szczytu jest to prawie niemożliwe i trzeba liczyć na życzliwość innych kierowców. O ocenę sytuacji na tym skrzyżowaniu, w interpelacji do prezydenta miasta, poprosił miejski radny Wojciech Ahnert.

- W imieniu mieszkańców miasta proszę o wykonanie analizy dotyczącej możliwej zmiany organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ulic: Wojska Polskiego/Tysiąclecia. Wjazd z ulicy Tysiąclecia na Aleję Wojska Polskiego jest bardzo kłopotliwy (szczególnie w godzinach szczytu). Jak MZUiM ocenia aktualnie to skrzyżowanie? - pyta radny Ahnert.

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia z Aleją Wojska Polskiego w Chorzowie nie do zaakceptowania

Okazuje się, że możliwość zmiany organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu była analizowana już w poprzednich latach. Jak informuje zastępca prezydenta Chorzowa, Marcin Michalik, brane były pod uwagę budowa małego ronda lub sygnalizacji świetlnej. Oba te rozwiązania okazały się nie do zaakceptowania ze względu na sąsiedztwo obciążonego skrzyżowania Alei Wojska Polskiego z ul. Katowicką, czyli drogą krajową nr 79.

- Już w chwili obecnej, w godzinach szczytu komunikacyjnego, kolejki pojazdów oczekujących na Alei Wojska Polskiego, przed skrzyżowaniem z ulicami Gałeczki - Górnicza (małe rondo), sięgają skrzyżowania z ul. Tysiąclecia. Wprowadzenie kolejnego elementu ograniczającego pierwszeństwo na Alei Wojska Polskiego, mogłoby doprowadzić w godzinach szczytu komunikacyjnego do zablokowania skrzyżowania – zarówno z ul. Katowicką, jak i ul. Gałeczki – Górnicza – podkreśla Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Jak dodaje zastępca prezydenta kolejki pojazdów oczekujących na włączenie się do Alei Wojska Polskiego są znacznie mniejszą komplikacją dla układu drogowego Chorzowa niż wprowadzenie zmian zaburzających ruch na jednym z kluczowych ciągów komunikacyjnych miasta w relacji północ-południe. A kierowcy na ul. Tysiąclecia? Cóż, nadal muszą więc ćwiczyć cierpliwość.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Nesta

    Przewidziane jest tam rondo

  • Marcin K.

    Czytać nie potrafisz?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.