Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Czy na nowym rynku w Chorzowie będzie WC? Odpowiadamy na wątpliwości naszych czytelników

  • Dodano: 2019-05-29 09:15

Będzie gdzie zjeść, wypić kawę, kupić książkę czy po prostu posiedzieć wśród zieleni, ale czy będzie gdzie... pójść za potrzebą? Nasi czytelnicy pytają o nowy rynek.

- Gdzie jest WC? Przecież w bliskiej odległości jest przystanek przesiadkowy. Chyba w Urzędzie Miasta – zastanawia się internauta o nicku Tomi.

Uspokajamy, nie trzeba będzie chodzić do Urzędu Miasta. Według informacji przekazanej przez biuro prasowe chorzowskiego magistratu, w jednym z nowych pawilonów na Rynku znajdzie się toaleta publiczna.

- Nie ustalono jeszcze jednak czy toaleta na rynku będzie płatna – informuje Karolina Skórka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Chorzów.

Okazuje się, że toalety publiczne w Chorzowie, to o wiele szerszy problem.

- Temat braku toalet dotyczy całego miasta. Gdzie np. załatwiają się wędkarze okupujący staw Amelung? Powiem  wam – w okolicznych blokach pod drzwiami... Druga dekada XXI wieku... - dodaje internauta, który podpisuje się jako Mieszkaniec.

W okolicach stawu Amelung faktycznie nie ma publicznej toalety. Są takie jedynie na Placu Hutników, w Parku Róż oraz na ul. Hutniczej przy Miejskim Domu Kultury "Batory".

- W okresie wakacyjnym, uruchamiane są także toalety publiczne na skwerach przy Placu Jana i Placu Mickiewicza oraz przy kościele św. Jadwigi – dodaje Karolina Skórka.

Osiem lat temu stan publicznych toalet w Chorzowie został sprawdzony w ramach kampanii edukacyjnej Toaleta2012. Wtedy na 100 możliwych punktów chorzowskie toalety otrzymały... minus 25. To zmobilizowało do działania urzędników i postawiono w mieście pierwsze nowoczesne, kompaktowe szalety.


Źródło: Maciej Poloczek

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Lolek

    Mieszkam przy tym stawie i na szczęście w blokach mamy domofony żeby ludzie nie mylili z WC. Wszyscy pod krzaczek jak za starego pierwy. Tylko człowiek i natura ;-)

  • Ewa

    Przejdz sie miedzy 'wałem' a garazami tam jest najwiecej tych 'niespodzianek' ;) ostatnio gdy spacerowalam z psem jeden rybak zalatwial sie tam gdzie łowił :( Do europy jeszcze nam bardzo daleko.....

  • Joo

    To może podłączę sie pod temat. Czy będzie wc na amelungu? Odnoszę wrażenie że w tym mieście nikt nie wydala.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.