Wiadomości z Chorzowa

Czy Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim zostanie otwarty po awarii?

  • Dodano: 2022-09-06 10:30

Otwarty z pompą 3 sierpnia Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim działał zaledwie kilkanaście dni. 17 sierpnia został wyłączony z użytku. Powód? Przekroczenie parametrów jakościowych wody. Czy w tym sezonie będzie można jeszcze z niego skorzystać?

Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim był czynny zaledwie kilkanaście dni. Nowa atrakcja dla dzieci zlokalizowana w zachodniej części parku, tuż za Ogrodem Społeczności Parkowej cieszyła się od samego początku sporym zainteresowaniem dzieciaków. Sama powierzchnia placu wodnego to blisko 200 mkw, a na jego terenie znajduje się dziewięć wodnych atrakcji, w tym tryskające fontanny i gejzery. Całość utrzymana jest w uwielbianym przez dzieci bajkowym klimacie.

Niestety, 17 sierpnia władze Parku Śląskiego musiały zamknąć obiekt do odwołania. Powodem tej decyzji było przekroczenie parametrów jakościowych wody i chęć zapewnienia bezpieczeństwa korzystających. Internauci dopytywali o to, kiedy plac zabaw zostanie ponownie otwarty. Czy dzieci w tym roku będą miały szansę jeszcze skorzystać z nowej atrakcji w Parku Śląskim?

Czy Wodny Plac Zabaw w PŚ zostanie otwarty w tym sezonie?

Jak informował nas rzecznik prasowy Parku Śląskiego od momentu zamknięcia Wodnego Placu Zabaw dokonano gruntownego oczyszczenia obiektu i kilkukrotnego chlorowania, aby pozbyć się chorobotwórczych drobnoustrojów.

Do analizy sanitarno-epidemiologicznej wysłano próbki wody – zanieczyszczonej i oczyszczonej. W pierwszym badaniu wykryto obecność bakterii Escherichia coli. Ostatnia próba pozwala na otwarcie Wodnego Placu Zabaw w każdej chwili, gdyż woda jest zdatna do użytku. Jednak władze Parku Śląskiego nie zamierzają tego zrobić w najbliższym czasie. Dlaczego?

Wodny Plac Zabaw w tym sezonie będzie czynny, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne. W tej chwili czekamy na wyższe temperatury i pozwalającą na korzystanie z obiektu pogodę – wyjaśnia Mariusz Wal.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ehh..

    Żeby takie coś otworzyć potrzeba upałów po 30 stopni. Kąpieliska w Katowicach zakończyły w tym sezonie działalność. Koniec dobrej pogody, liście zaczynają spadać a Wy dajecie artykuł czy plac wodny będzie otwarty. Potem będziecie węszyć sensację że we wrześniu otworzyli. Koniec sezonu! i tematu.

  • Tadeo z Torunio

    To fakt. Dziś ma przyjść do Polski jakieś tornado i zakończyć oficjalnie lato. W pogodzie 14 stopni i ulewy. Przed chwilą zatopiło Gorzów Wielkopolski a tu o otwarciu placu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również