Wiadomości z Chorzowa

Dachowanie na DTŚ i potężne korki

  • Dodano: 2021-04-14 10:45

W środę, 14 kwietnia, po godz. 10.30 na Drogowej Trasie Średnicowej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na jezdni biegnącej w kierunku Gliwic, na wysokości Auchan i Mazaka, samochód uderzył w bariery i dachował. To jednak nie wszystko.


Na miejscu pracują służby ratunkowe – straż pożarna, pogotowie i policja. Droga korkuje się. Jeden pas jest przejezdny.

- Na DTŚ doszło do złożonego zdarzenia drogowego. Przyczyną sytuacji był pojazd typu bus jadący DTŚ w kierunku Katowic, który uderzył w bariery. Na skutek tego uderzenia ładunek, który przewożony był w busie, przeleciał na drugą stronę jezdni, czyli na pasy ruchu prowadzące w kierunku Gliwic. Tam dwa inne pojazdy uderzyły we wspomniany ładunek – relacjonuje sierżant sztabowy Łukasz Kloc, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Okazuje się, że na skutek zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia. 

- Udzielana jest jej pomoc. Nie mówimy tu jednak o sytuacji zagrożenia życia – dodaje sierżant sztabowy Łukasz Kloc.

Obecnie większe utrudnienia występują na DTŚ w kierunku Gliwic. Drożny jest tylko jeden pas ruchu. Trwają prace zmierzające do uprzątnięcia ładunków. W kierunku Katowic ograniczenia powinny być mniejsze. Utrudnienia mogą potrwać do kilku godzin.

Zła pogoda i coraz więcej zdarzeń drogowych

W tym tygodniu nastąpiło załamanie pogody. Nagłe opady deszczu czy śniegu, śliska nawierzchnia nie ułatwiają poruszania się po śląskich drogach, na których dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Jak podkreśla oficer prasowy KMP w Chorzowie, zmienna pogoda zimą powoduje, że na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie - nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych i rowerzystów. Niestety w tym okresie wzrasta prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych. Specyficzne, często zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi podczas jazdy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Dachowanie na dtś

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również