Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Wypadek na ulicy Gościnnej 

  • Dodano: 2020-12-21 10:15

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło przy ul. Gościnnej. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci apelują o bezpieczeństwo i rozwagę za kierownicą.

W nocy z czwartku na piątek na ul Gościnnej doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Jak ustalili policjanci, 53-letni mężczyzna kierujący kią, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Opel. W wyniku zdarzenia 61-letni kierujący corsą trafił do szpitala. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, straż pożarna, karetki pogotowia. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają mundurowi z chorzowskiej komendy.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność, a przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu. To właśnie nadmierna prędkość i niedostosowywanie jej do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków. 

- Głównie jesienią i zimą, gdy jezdnia jest mokra i śliska, zwłaszcza w nocy i w godzinach porannych. Takie warunki na drodze w połączeniu z nadmierną prędkością sprawiają, że droga hamowania niebezpiecznie się wydłuża, przez co kierujący ma mniej czasu na bezpieczną reakcję. A konsekwencje tego mogą być tragiczne. Uważajmy - czytamy na stronie KMP Chorzów. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.