Wiadomości z Chorzowa

Daj włos w Chorzowie! Kolejna akcja "Dziewczyny dla Dziewczyn"

  • Dodano: 2020-02-24 17:15

W marcu w Chorzowie po raz kolejny odbędzie się akcja „Daj Włos!” Fundacji Rak’n’Roll. Każda dziewczyna, która chce obciąć włosy może to zrobić w szczytnym celu – wsparcia innych dziewczyn przechodzących chemioterapię. Zgłoszenie przyjmowane są do 27 lutego. 

Akcja „Daj Włos!” w Chorzowie odbędzie się 7 marca

W akcję „Daj Włos!” w Chorzowie włączyły się salon fryzjerski Mc Hair oraz Szkolne Koło Wolontariatu „Niebieskie Serca” ze Szkoły Podstawowej nr 21

- Są wokół nas osoby chore, które oprócz walki z chorobą walczą ze skutkami leczenia. Często wiąże się ona z utratą włosów. Możemy pomóc oddając obcięte włosy na peruki – zachęcają wolontariusze z SP nr 21.

W Chorzowie tegoroczna akcja „Daj Włos!” obędzie się 7 marca w salonie fryzjerskim Mc Hair. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 lutego w Szkole Podstawowej nr 21 - pod numerem telefonu 32 241 23 55 lub mailowo pod adresem marzena.piotrowska@interia.pl.

Włosy przeznaczone do obcięcia muszą mieć co najmniej 25 cm długości

Są tylko dwa warunki uczestnictwa – długość włosów przeznaczonych do obcięcia musi wynosić minimum 25 cm, a włosy nie mogą być rozjaśniane. Włosy zostaną przeznaczone na peruki dla kobiet, które przechodzą chemioterapię.

- Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są nierefundowane przez NFZ, a ich cena jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszył program „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam – czytamy na stronie Fundacji Rak’n’Roll.

W akcji mogą wziąć udział także mężczyźni... pod warunkiem, że mają do ścięcia włosy o długości co najmniej 25 cm. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.