Wiadomości z Chorzowa

Darmowa komunikacja miejska na mecz Polska-Szwecja

  • Dodano: 2022-03-28 13:00

Dobra wiadomość dla kibiców! Ci, którzy wybierają się do kotła czarownic oglądać rywalizację biało-czerwonych na żywo, będą mogli za darmo skorzystać z pojazdów ZTM – autobusów oraz tramwajów. Podstawą do legalnego, darmowego przejazdu będzie bilet na mecz lub akredytacja. 

Ułatwienia dla kibiców

Już we wtorek, 29 marca o godzinie 20:45, na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz Polska-Szwecja. Z tej okazji Zarząd Transportu Metropolitalnego udostępnia dla kibiców darmową komunikację miejską. Aby ułatwić dojazd na stadion, tego dnia zostaną uruchomione także dodatkowe połączenia. Osoby posiadające bilety na mecz lub akredytację, będą mogły poruszać się darmową komunikacją miejską we wtorek od godziny 13:00 do 1:00 w nocy.

Rozszerzono rozkład jazdy

Z okazji meczu ZTM uruchomi dodatkową linię tramwajową, nr 0, która będzie kursować od Placu Wolności w Katowicach do przystanku Chorzów Stadion Śląski. Dodatkowe połączenie w częstotliwości co 5 minut będzie dostępne od 18:30 do ok. 20:20. Później będzie kursować nieco rzadziej, jednak po zakończeniu meczu ponownie będzie odjeżdżał z przystanku co 5 minut. Linie tramwajowe 6, 9 i 19 będą realizowały pojazdy o nieco większej pojemności. Dodatkowo, we wtorek będą miały dopisane w rozkładzie dodatkowe kursy. 

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku autobusów – linie 830, 840 oraz M3 będą realizowały dodatkowe kursy pojazdami o większej pojemności. Od godziny 17:00 autobusy tych linii będą zatrzymywały się na przystanku Chorzów AKS.

Po więcej szczegółowych informacji na temat jutrzejszych rozkładów jazdy odsyłamy na stronę internetową ZTM

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również