Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Dej pozor co niy ujedziesz. Policjanci zapraszają do udziału w III edycji akcji

  • Dodano: 2019-01-25 06:30, aktualizacja: 2019-01-24 18:47

Niskie temperatury powodują zamarzanie rzek, jezior i zbiorników wodnych. Pamiętajmy jednak, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wodny zawsze jest ryzykowne. Grubość lodu ulega ciągłym zmianom i jest ona zróżnicowana na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie, bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego, może zakończyć się tragicznie! Dlatego Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa organizuje akcje, której celem jest promowanie bezpiecznych postaw w czasie ferii.

 

Każdej zimy w Polsce kilkadziesiąt osób traci życie wskutek utonięcia pod lodem

Większość tych zdarzeń ma miejsce w czasie wolnym od zajęć szkolnych, dlatego - w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi - Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa serdecznie zaprasza do udziału  w II edycji akcji: "Dej pozor co niy ujedziesz". Jej celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zagrożeń związanych z zimowym wypoczynkiem.

W ramach wydarzenia, które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 roku , o godzinie 10:30 na terenie zbiornika wodnego Amelung w Chorzowie, policjanci, strażacy i strażnicy miejscy przedstawią zasady zachowania się na lodzie i w sytuacji, gdy lód się załamie. Strażacy zaprezentują specjalistyczny sprzęt stosowany do ratownictwa na oblodzonych akwenach i zademonstrują jak wykorzystać w akcji ratowniczej przedmioty codziennego użytku. Dla wszystkich uczestników pokazu organizatorzy przygotowali ulotki z dobrymi radami na bezpieczne ferie.

Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne

Pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy, czy w razie potrzeby, będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Dej pozor co niy ujedziesz. Policjanci zapraszają do udziału w III edycji akcji

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.