Wiadomości z Chorzowa

Demontaż oświetlenia na uszkodzonej wieży na stadionie. Będą utrudnienia na DTŚ

  • Dodano: 2023-01-20 14:15

W sobotę ruszą prace związane z demontażem oświetlenia na uszkodzonej wieży na stadionie przy ul. Cichej. Na Drogowej Trasie Średnicowej zostaną wprowadzone ograniczenia.

Rozbiórka uszkodzonej wieży oświetleniowej

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie poinformował, że jutro (sobota 21 stycznia) mają ruszyć prace związane z rozbiórką uszkodzonej wieży oświetleniową na stadionie przy ul. Cichej. Jako pierwsze zostanie zdemontowane oświetlenie na wieży. 

- Pracę będą prowadzone ze zwyżki, która pozwala wywieźć pracowników na wysokość ok. 50 metrów. Ekipa zdemontuje oprawy oświetleniowe oraz rozepnie instalację lampy od sieci – informuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Trwa też opracowywanie sposobu rozbiórki wieży, które mają zostać rozpoczęte w przyszłym tygodniu. 

Utrudnienia na Drogowej Trasie Średnicowej

Z uwagi na bezpieczeństwo, Miejski Ośrodek Rekreacji  i Sportu wnioskował o wyłączenie pasa awaryjnego i jednego z trzech pasów ruchu Drogowej Trasy Średnicowej na nitce w stronę Katowic. Ograniczenie najprawdopodobniej zostanie wprowadzone na cały czas rozbiórki wieży, która ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Na czas rozbiórki wieży czas stadion przy ul. Cichej oraz Strefa Kibica od poniedziałku 16 stycznia pozostają zamknięte.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również