Wiadomości z Chorzowa

Dni Chorzowa 2023. Czy w tym roku Dni Miasta się odbędą?

  • Dodano: 2023-02-21 14:30

Przez okres pandemii, a także przez trudną sytuację finansową, w ostatnich latach wiele miast musiało zrezygnować z organizacji obchodów Dni Miasta, którym zwykle towarzyszą koncerty znanych artystów. Czy Chorzów planuje w tym roku zorganizować Dni Miasta? Mamy odpowiedź!

Święto Miasta 

W wielu polskich miastach co roku organizuje się tzw. Dni Miasta. W ramach imprezy, czasem kilkudniowej, organizowane są koncerty, animacje dla dzieci, święto kolorów, czy zlot food-trucków. Na miejskiej scenie pojawiają się zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie gwiazdy. Niestety, w związku z pandemią, miasta musiały zrezygnować z organizacji Dni Miasta, uznawanych za imprezę masową. Jak będzie w tym roku? Teraz to nie COVID stanowi problem, lecz trudna sytuacja finansowa samorządów.

Czy w tym roku miasto zorganizuje Dni Chorzowa?

Zadaliśmy to pytanie rzecznikowi Urzędu Miasta. Okazuje się, że władze miasta rozmawiają już na temat organizacji wydarzenia, jednak na ten moment niewiele jeszcze można zdradzić.

- Planujemy zorganizować Święto Miasta, ale ze względu na niełatwą sytuacją finansową samorządu wciąż prowadzone są rozmowy w tej sprawie. Mogę już potwierdzić, że jednym z elementów tegorocznych obchodów będzie European Blues Challenge, ale szczegóły będziemy mogli podać najszybciej w marcu – mówi Tomasz Breguła, rzecznik UM w Chorzowie.

Z pewnością z czasem będziemy dowiadywali się coraz więcej na temat Dni Chorzowa. Jakich atrakcji oczekujecie? Kogo chcielibyście zobaczyć na scenie podczas Święta Miasta? Jak wspominacie zeszłoroczne Dni Miasta? Przypominamy, że w zeszłym roku na Dniach Chorzowa wystąpili m.in. zespół Long & Junior, Łobuzy, Topky, Stachursky, Nowator i D-Bomb.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również