Wiadomości z Chorzowa

Dobra wiadomość dla kierowców: z ulicy Leśnej zniknęły nieużywane od lat tory

  • Dodano: 2021-08-23 09:15

Każdy kierowca przejeżdżający kiedykolwiek ulicą Leśną zastanawiał się pewnie, po co przez jezdnię przechodzą tory, z których od lat nie korzysta żaden pociąg. Pytania te znikną wraz z rzeczonymi torami – ich właściciele rozebrali je na własny koszt. Miasto Chorzów zajęło się za to przebudową oraz zmianą nawierzchni jezdni.

Koniec kłopotliwych torów

Przejeżdżając ulicą Leśną, znajdującą się w Chorzowie Batorym, nie sposób nie zwrócić uwagi na nieużywane od lat tory kolejowe. Teraz, po latach, tory udało się w końcu usunąć. Zajął się nimi właściciel, na swój koszt. Usunięto zarówno podkłady, jak i szyny. Do działań włączył się Urząd Miasta, który poprzez Miejski Zarząd Ulic i Mostów, dokonał modernizacji nawierzchni. W ramach prac wykonano podbudowę i warstwy bitumiczne najezdni. 

-Nowa nawierzchnia jezdni kosztowała 100 tysięcy złotych. Teraz pozostało jeszcze uporządkować chodniki, a te prace zakończą się do końca sierpnia. Teraz przejazd przez ulicę Leśną jest bardzo komfortowy i mam nadzieję będzie się cieszył sporą popularnością, ponieważ jest to wspaniały objazd dla ulicy Stefana Batorego, która jest ulicą bardzo obciążoną. – tłumaczy Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

Idealny objazd

Władze miasta zachęcają do korzystania ze świeżo wyremontowanej ulicy Leśnej – jest ona świetną alternatywą dla ulicy Stefana Batorego, która jest w tym momencie poddawana modernizacji. W czasie godzin szczytu, przejazd ulicą Leśną pozwala częściowo uniknąć korków, tworzących się na głównej ulicy Chorzowa Batowego. Ponadto jest to także alternatywna droga na autostradę A4, dzięki połączeniu z ulicą Kollmana, czyli „małą obwodnicą Chorzowa”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również