Wiadomości z Chorzowa

Kolejne roboty drogowe na Powstańców. Kierowców czekają utrudnienia

  • Dodano: 2021-08-23 07:30, aktualizacja: 2021-08-23 07:44

Już od poniedziałku rusza kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Powstańców. Kierowców czekają utrudnienia!

Już od poniedziałku 23 sierpnia, kierowców w Chorzowie czekają kolejne utrudnienia w ruchu. Już od rana rozpocznie się kolejny etap prac dotyczących przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Powstańców w Chorzowie. Inwestorem jest spółka Tramwaje Śląskie S.A.

Roboty drogowe dotyczą skrzyżowania ulic Powstańców, Jagiellońskiej, Rynek i łącznicy estakady.

Remont torowiska tramwajowego na Powstańców. Znów czekają utrudnienia

Prowadzone prace drogowe wiążą się ze zmienioną organizacją ruchu. Co to oznacza dla kierowców?

Po pierwsze, roboty wymagają zamknięcia dla ruchu pojazdów połączenia ulicy Powstańców ze skrzyżowaniem z ulicami Jagiellońską, Rynek i łącznicą estakady. Na odcinku między ulicami Sobieskiego i Jagiellońską będzie obowiązywać dwukierunkowy ruch pojazdów.

Dodatkowo, zamknięte dla ruchu pojazdów będzie łącznik ulicy Jagiellońskiej ze skrzyżowaniem z ulicami Powstańców, Rynek i łącznica estakady. Na Jagiellońskiej obowiązywać będzie tymczasowo ruch dwukierunkowy pojazdów.

To jednak nie wszystko. Kierowcy nie będą mogli poruszać się między ulicą Katowicką (estakada - jezdnia w kierunku Katowic) na łączniku z ulicą Rynek. Będzie to możliwe jedynie objazdem w kierunku ul. Rynek prowadzonym ciągiem ulic Katowickiej, Chopina, pl. Matejki, Kopernika, Dąbrowskiego, Konopnickiej, Bogedaina i Kościuszki,

W dni robocze w godzinach 7.30-14.30 zamykany będzie przejazd pomiędzy ulicą Rynek i ul. Katowicką (estakada, jezdnia w kierunku Katowic) - dopuszczony zostanie jedynie przejazd autobusów publicznej komunikacji zbiorowej oraz dojazd do posesji przy ul. Powstańców 1. – informuje MZUIM Chorzów.

Wiążę się to z poruszaniem po objeździe z kierunku ul. Rynek w kierunku skrzyżowania ulic Katowickiej, Dąbrowskiego i Konopnickiej, prowadzonym ciągiem ulic Kościuszki, Parkowej i Katowickiej.

Koniec prac na tym odcinku planowany jest w listopadzie 2021.

Są jednak dobre wieści dla kierowców. W poniedziałek otwarte zostanie skrzyżowanie ulic Powstańców i Chrobrego, a także przywrócona stała organizacja ruchu w ciągach ulic:

  • Chrobrego (odcinek między ulicami Wolności i Powstańców),
  • Powstańców (odcinek między ulicami Chrobrego i Drzymały),
  • Drzymały (odcinek między ulicami Powstańców i Dąbrowskiego).

Wszystkie zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone do nawigacji Waze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również