Wiadomości z Chorzowa

Drzwi Otwarte w Teatrze Rozrywki już w najbliższą sobotę

  • Dodano: 2019-03-17 13:15

Przed nami kolejna edycja Międzynarodowego Dnia Teatru. Z tej okazji Teatr Rozrywki w Chorzowie otwiera swoje podwoje przed miłośnikami sztuki.


Choć święto teatru przypada w środę, 27 marca, to tegoroczne obchody wydarzenia w Chorzowie odbędą się w sobotę, 23 marca. W ramach Drzwi Otwartych zaplanowano fragment próby do premierowego spektaklu „Cabaret”, reżyserowanego przez Jacka Bończyka. Odwiedzający teatr będą mogli przyjrzeć się pracy zespołu artystycznego tuż przed próbami generalnymi, poczuć atmosferę twórczą i zanurzyć się w świecie wyobraźni. 


- To cenne doświadczenie można skonfrontować z realizacją popremierową spektaklu. Na pewno będą Państwo mile zaskoczeni – zapowiadają organizatorzy.


Premiera najnowszego spektaklu, będącego zarazem jednym z najgłośniejszych musicali świata, zaplanowana została na sobotę, 30 marca. Libretto stworzył Joe Masteroff na podstawie noweli Christophera Isherwooda „Pożegnanie z Berlinem” i sztuki Johna van Drutena „I Am a Camera”. To historia o miłości, która połączyła dwoje młodych ludzi. Akcja osadzona została w przedwojennym Berlinie, a oprócz perypetii miłosnych mamy tutaj do czynienia z opowieścią ukazującą dzieje rodzącego się nazizmu.


W dalszej kolejności uczestnicy Drzwi Otwartych poznają tajniki pracy nad rolą. Zobaczą wszystkie etapy przygotowania do występu: od prezentacji aktora, przez charakteryzację, działania z rekwizytem i w dekoracji, do odegrania teatralnej postaci. 


Każdy będzie też mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie w kostiumie i charakteryzacji na tle scenografii przygotowanej specjalnie na ten dzień. 


- Zapraszamy do zabawy i wspólnego świętowania w Teatrze Rozrywki! Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru połączone są z akcją "Dotknij Teatru", w ramach której można skorzystać z atrakcyjnej oferty cenowej na wszystkie wydarzenia – podkreślają organizatorzy.


Warto przypomnieć, że Międzynarodowy Dzień Teatru uchwalono już w 1961 roku. Miało to miejsce podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach, który działa pod auspicjami UNESCO.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również