Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Dzieci już w nowym przedszkolu!

  • Dodano: 2018-09-12 07:00, aktualizacja: 2018-09-12 07:05

To jedno z najlepiej wyposażonych przedszkoli integracyjnych na Śląsku. Dzieciaki od 3 września mogą korzystać z wanien rehabilitacyjnych i integracyjnego placu zabaw, a już wkrótce do użytku oddany zostanie pokój światło – dźwięk.

Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W trakcie pobytu w przedszkolu mogą one korzystać także z rehabilitacji - podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Dyrektor Ilona Pisula-Mazur zwraca uwagę na to, że w jej zespole zatrudnieni są specjaliści: w tym m.in. logopedzi, neurologopedzi, psycholodzy, specjaliści od arteterapii i terapeuci ruchowi.

Remont zabytkowego gmachu połączonego z nowym obiektem przy ul. Omańkowskiej zakończył się w wakacje. To tam przeniesione zostało Przedszkole nr 9, które dotychczas swoją siedzibę miało przy ul. Powstańców. Zanim do budynku weszło 150 przedszkolaków, w dawnej szkole podstawowej wyburzona została drewniana konstrukcja, wykonano także remont sanitariatów i zainstalowano windy. Do zabytkowego gmachu dobudowano nowy obiekt z kuchnią i salą na zajęcia teatralne, gimnastykę i rytmikę. Na realizację inwestycji miasto otrzymało dotację unijną w wysokości ponad 3,7 mln zł.

Całkowity koszt przebudowy wraz z wyposażeniem przedszkola wyniósł ponad 9 milionów złotych. To największa chorzowska inwestycja w przedszkole od ponad 20 lat - wylicza Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju.

Następna informacja