Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Dzielnicowy przypomniał dzieciom z SP nr 18 w Chorzowie zasady bezpiecznej zabawy zimą

  • Dodano: 2019-01-30 09:15

Dzielnicowi z chorzowskiej jedynki - sierż. Szt. Marcin Goinda, asp. Dawidem Lisoń oraz sierż. szt. Marcinem Latos spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 18.

Policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw

Jak co roku, mundurowi przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Pogadanka odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”.

Jak co roku o tej porze, mundurowi przypomnieli najmłodszym o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”, dzieci brały udział w dyskusji o zasadach, których przestrzeganie pomoże im bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek. W trakcie spotkania, dzielnicowi przypominali dzieciom dobre rady na zimowe eskapady:

  • Wychodząc z domu ubierz się ciepło. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Pamiętaj o odblaskach będziesz lepiej widoczny na drodze.Na łyżwach jeździj tylko na lodowisku. Wchodzenie na zamarznięte rzeki czy stawy jest bardzo niebezpieczne.
  • Na sankach zjeżdżaj z górki położonej z dala od jezdni i samochodów. Pamiętaj, że przywiązywanie sanek do samochodu jest zabronione.
  • Uważaj by w trakcie zabawy śnieżkami nie wyrządzić komuś krzywdy. Kulki ze zlodowaciałego lodu i kamieni są zabronione.
  • Nie przechodź pod zwisającymi z dachu soplami, ani ich nie strącaj.
  • Na wycieczkę zabierz naładowany telefon komórkowy, w razie wypadku wezwij pomoc.
  • Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym. Nie nawiązuj kontaktu z obcymi, nie podawaj swojego adresu zamieszkania.
  • Zachowaj zasady bezpieczeństwa w sieci. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie.
  • Nie baw się zapałkami. Włączanie kuchenki gazowej czy rozpalanie w piecu pozostaw dorosłym.
  • Gdy zobaczysz leżącą na mrozie osobę zadzwoń pod numer 112.

W trakcie zajęć dzielnicowi poruszyli także tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem w górach i na nartach, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.