Wiadomości z Chorzowa

Dzień Dyni w Szkole Podstawowej nr 1. Mówi o nim cała Polska

 • Dodano: 2022-10-28 12:45

Ostatnio w sieci pojawił się mem dotyczący chorzowskiej Szkoły Podstawowej nr 1. Jego przedmiotem był zabawny zapis w regulaminie konkursu na najciekawszą dynię. Prace, które w jakikolwiek sposób nawiązywały do Halloween, miały być dyskwalifikowane.

Szkolny Dzień Dyni

24 października, w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się obchody Dnia Dyni. Uczniowie ubrani na pomarańczowo byli tego dnia zwolnieni z odpowiedzi ustnych. Dodatkowo, szkoła organizowała także konkurs na najciekawszą dynię. Jedną z mam uczniów, Marię Buszman, zaintrygował jeden z punktów zawartych w regulaminie konkursu. Każda praca nawiązująca tematycznie do Halloween miała zostać zdyskwalifikowana. Wiele osób uważa taki zapis za zabawny, gdyż dynie to nieodłączny symbol tego święta.

Konkurs stał się memem

Maria Buszman podzieliła się zrzutem ekranu z dzienniczka internetowego w swoich mediach społecznościowych. Post obiegł sieć, a o krucjacie chorzowskiej szkoły przeciwko Halloween mówi już cała Polska. Przykładem może być grafika opublikowana przez bardzo popularną stronę Wiedza Bezużyteczna.

Jest odpowiedź dyrektorki

Sprawą zainteresowała się Gazeta Wyborcza, która postanowiła skontaktować się z dyrekcją placówki. Okazuje się, że dyrektorce szkoły, Aleksandrze Dąbroś chodziło o pobudzenie kreatywności uczniów, nie zaś o prowadzeniu walki przeciwko Halloween.

- W tym dniu ten jesienny owoc stał się inspiracją dla wyobraźni i kreatywności uczniów naszej szkoły – czytamy w mailu dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 do redakcji Gazety Wyborczej. 

Komentarze (6)    dodaj »

 • Wasia

  Szanowni Państwo! Nie widzę w tym nic dziwnego ,co trzeba by było rozdmuchiwać. Małe dzieci boją się często staszydeł ,a zastąpienie radosnymi dyniami zapewniło dobrą zabawę. Nauczyciele są twórczy i szukają okazji do uatrakcyjnienia nauki. I taki byl pewnie cel. Jeśli autor konkursu tak zdecydował, to miał prawo. Dzieci na pewno były zadowolone. Kiedy w s kołach się nic nie dzieje to wszyscy jęczą,a jak jest zabawa to też źle. Zacznijmy być dla innych życzliwi...

 • Wicia

  Ty chyba nie ogarniacz skąd hejt na durnowaty regulamin.

 • Trele Mele

  Zatem dla dobra malych dzieci katechetka pokarze jak przybić człowieka do krzyża.

 • Ortografia

  Chodzi ci o karanie czy pokazywanie jełopie, ale pewnie i tak nie widzisz różnicy.

 • Terry

  Klasyka polskiego internetu. Gdy brak arkumentów można przyczepić się autokorekty. Brawo baranku! Samozaoranie pierwsza klasa!

 • Lord

  Jeszcze tych czarnych dewiantów tam brakuje

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również