Wiadomości z Chorzowa

Dzień Górnika w ZUS Chorzów – skorzystaj z porad ekspertów

  • Dodano: 2022-11-25 07:15, aktualizacja: 2022-11-25 07:34

W poniedziałek, 5 grudnia chorzowski Oddział ZUS organizuje „Dzień Górnika w ZUS”, czyli bezpłatne konsultacje dla górników i ich rodzin.

Wydarzenie odbywać się będzie od godz. 12.00 do 17.00.

Aby skorzystać z porad, należy wcześniej telefonicznie ustalić godzinę spotkania dzwoniąc pod nr tel. 32 349 06 22.

Chorzowski ZUS przygotował specjalną ofertę dla osób pracujących w branży górniczej z okazji przypadającego w grudniu ich święta. Dlatego, już dzień po Barbórce, 5 grudnia w ZUS Chorzów, przy ul. H. Dąbrowskiego 45, odbywać się będą specjalne eksperckie dyżury z zakresu uprawnień do świadczeń górniczych. 

Podczas indywidualnych rozmów specjaliści chorzowskiego ZUS będą wyjaśniać rodzaje emerytur górniczych, jak zakwalifikować okresy pracy górniczej, jaką pracę należy traktować jako równorzędną z pracą górniczą oraz która praca jest zaliczana w wymiarze półtorakrotnym. Zainteresowane osoby mogą przyjść ze swoimi indywidualnymi sprawami dotyczącymi m.in. ustalania wysokości emerytury górniczej, terminu ponownego ustalenia jej wysokość, a także niezbędnej dokumentacji, którą trzeba dołączyć do wniosku o świadczenia emerytalno-rentowe. To tylko niektóre z wątków, jakie można poruszyć w rozmowie z ekspertami chorzowskiego ZUS.

Nasi specjaliści, którzy na co dzień pracują przy ustalaniu uprawnień emerytur górniczych odpowiedzą na każde z nurtujących pytań z zakresu świadczeń górniczych. Aby wziąć udział w konsultacjach koniecznie trzeba się wcześniej telefoniczne zapisać. Zależy nam na tym, by klienci uzyskali poradę podczas „Dnia Górnika w ZUS” bez zbędnego czekania w kolejce. Każdy interesant będzie miał zapewnioną 25-minutową, indywidualną konsultację z ekspertem ds. górniczych świadczeń emerytalno-rentowych. W celu umówienia porady można już dzwonić pod nr tel. 32 34 90 622 i rezerwować termin, a konsultacje odbędą się 5 grudnia, w godzinach od 12 do 17, w budynku Oddziału ZUS w Chorzowie przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 45 – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 
 

Dzień Górnika w ZUS Chorzów – skorzystaj z porad ekspertów

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również