Wiadomości z Chorzowa

Dzień Otwarty w Schronisku odwołany!

  • Dodano: 2022-01-27 06:45, aktualizacja: 2022-01-27 07:01

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie z żalem zawiadamia o konieczności odwołania planowanego na najbliższą sobotę Dnia Otwartego. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna.

Dzień otwarty odwołany

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie poinformowało na swoich mediach społecznościowych o odwołaniu Dnia Otwartego w Schronisku, który miał odbyć się w najbliższą sobotę, 29 stycznia. Powodem jest drastycznie rosnąca ilość zachorowań na COVID-19 w województwie śląskim.

- Jak wiemy w takie właśnie dni ilość osób na terenie schroniska jest ogromna. Nie możemy zatem dopuścić do sytuacji, w której nasi pracownicy zachorują i nie będą mogli sprawować opieki nad zwierzętami. – czytamy w poście udostępnionym przez schronisko w mediach społecznościowych.

Pracownicy schroniska przypominają, że osoby zainteresowane adopcją mogą bez przeszkód odwiedzić schronisko w godzinach jego pracy. Ponadto ogłosili, że już niebawem rozpocznie się nowy nabór wolontariuszy chcących opiekować się psiakami ze schroniska.

Wesprzyj schronisko

Mimo odwołanych dni otwartych, nadal istnieje wiele innych możliwości wsparcia działalności chorzowskiego schroniska. W godzinach pracy placówka przyjmuje dary w postaci dobrej jakości karmy, legowisk, koców i zabawek dla psów i kotów. Uruchomiono także zbiórkę internetową, z której cały dochód zostanie przekazany na codzienną działalność schroniska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również