Wiadomości z Chorzowa

Dzień Pracownika Socjalnego w Chorzowie

 • Dodano: 2019-11-22 08:45, aktualizacja: 2019-11-22 08:51

21 listopada 2019r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbyły się uroczyste obchody Dnia Służb Społecznych w Chorzowie.


To uroczystość nawiązująca do ogólnopolskiego Dnia Pracownika Socjalnego

W trakcie uroczystości wręczone zostały Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa oraz Medale za działalność w dziedzinie społecznej. Uroczystość była okazją do spotkania się przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników socjalnych zatrudnionych  w miejskich instytucjach pomocy społecznej oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów niepublicznych działających w sferze pomocy społecznej.

Z krótkim przedstawieniem artystycznym wystąpiła Pani Iwona Nawrot, ubiegłoroczna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa oraz podopieczni Chorzowskiej Fundacji Centrum UskrzydlijDzieciaki.pl., której jest prezesem.

LAUREACI NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CHORZÓW ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W REALIZACJI POLITYKI SPOŁECZNEJ CHORZOWA – 2019r.

KATEGORIA INDYWIDUALNA:

Pani Aleksandra Weindich – za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa, wieloletnie, wielopłaszczyznowe zaangażowanie oraz profesjonalizm w podejmowaniu inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności Chorzowa, w szczególności na rzecz wyrównywania szans dzieci i rodzin pochodzących ze społeczności romskiej, promujących rozwiązania aktywizujące osoby starsze, a także wspierających i integrujących sektor chorzowskich organizacji pozarządowych.

(Kierownik Centrum Aktywizacji Społecznej w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej  w Chorzowie).

KATEGORIA ZESPOŁOWA:

Ośrodek Psychoterapii i Promocji Rodziny działający przy Stowarzyszeniu na Recz Rodziny – za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa, za nieprzerwane od 20 lat konsekwentne i skuteczne działania na rzecz lokalnej społeczności, polegające na profesjonalnym udzielaniu specjalistycznej, kompleksowej pomocy i wsparcia rodzinom oraz ich członkom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

LAUREACI MEDALI

ZA DZIAŁALNOŚĆ W DZIEDZINIE SPOŁECZNEJ - 2019r.

Pani Ewa Adamczyk – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za osobiste zaangażowanie i wrażliwość podczas wypełniania funkcji opiekuńczych wobec osób starszych i niepełnosprawnych, a także za wieloletnią działalność wolontarystyczną na rzecz dzieci i młodzieży - podopiecznych placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Chorzowska Lauba" w Chorzowie.

(Pracownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz wolontariuszka w Świetlicy Opiekuńczej ”Dziupla pod chmurką” - placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Chorzowska Lauba”)

Pani Aleksandra Cempa – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowane działania aktywizujące, zmierzające do przełamywania barier i ograniczeń, a w konsekwencji poprawiające kondycję psychofizyczną starszych i niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie. (Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie, wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja”).

Pani Anna Nawrat – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowane działania aktywizujące, zmierzające do przełamywania barier i ograniczeń, a w konsekwencji poprawiające kondycję psychofizyczną starszych i niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie. (Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie, wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja”).

Pani Agnieszka Rozik – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej w szczególności za zaangażowanie i profesjonalizm przy podejmowaniu działań zmierzających do poprawy sytuacji życiowej osób starszych, niesamodzielnych oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

(Zastępca Kierownika Działu Usług w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chorzowie).


Z okazji przypadającego w dniu 21 listopada święta „Dnia Pracownika Socjalnego”, składamy serdeczne życzenia dla wszystkich Państwa, którzy swoją działalność społeczną i zawodową związali z pomocą i wsparciem niesionym na rzecz drugiego człowieka.

Państwa zawód, to nie tylko praca, to codzienne stawanie wobec ludzkiej bezradności i krzywdy. To szukanie nowych dróg i nieszablonowych rozwiązań, gdzie profesjonalizm i wiedza są tak samo ważne jak ludzka wrażliwość i empatia.

Pragniemy Państwu podziękować za codzienny trud i wyrazić wdzięczność za wsparcie, którego udzielacie osobom tego potrzebującym.

Życzymy satysfakcji i spełnienia w życiu zawodowym i osobistym, niech każdy dzień dostarcza Wam ludzkiej życzliwości.

Zastępca Prezydenta Miasta Chorzów                                                      Prezydent Miasta Chorzów

       Wiesław Ciężkowski                                                                                     Andrzej Kotala

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Wkur...ony

  Prawda jest taka ze pracownik socjalny rozdaje ukradzione, uczciwie pracujacym obywatelom pieniadze, przy okazji sam pobiera swoja czesc. Powinni pod ziemie sie schowac a nie nagrody odbierac. Pochwała nieróbstwa i złodziejstwa, brawo wy!!

 • G. Kuklka

  Lubię takie teksty kto to gdzie nie zarabia. Ale!! Widziały gały co brały!! Przecież to nie praca za karę. Jaki problem ukończyć dobre studia rozpocząć pracę dla wiodącej marki uruchomić przewód doktorski i żyć dobrze?? Ach zapomniałem pracownicy socjalni często niewiele różnią się od podopiecznych!!

 • Tata Gintera

  Faber est suae quisque fortunae

 • socjalny

  Co jest najbardziej frustrujące w pracy pracownika socjalnego? To, że jego podopieczni dostają kilka raz więcej kasy niż od zarobi!

 • Ginter

  Co zatem stoi na przeszkodzie zeby poszukac lepiej platnej pracy? Przyspawany jestes czy moze wygodny? Dobrze zarabia ten kto przynosi zysk, taka niestety jest prawda.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.