Wiadomości z Chorzowa

Dzień Śląski w Chorzowie - poznaj harmonogram wydarzenia!

  • Dodano: 2021-07-14 16:15

Z okazji Święta Flagi Śląskiej, które obchodzimy 15 lipca, Urząd Miasta w Chorzowie przygotował dla mieszkańców wiele atrakcji związanych z regionem. A to wszystko na Nowym Rynku!

Ślōnski Dziyń we Chorzowie

Święto Śląskiej Flagi obchodzimy 15 lipca i to właśnie tego dnia na chorzowskim rynku organizowane są wyjątkowe wydarzenia. Ulica Wolności będzie mieniła się złotem i błękitem – flagi jak co roku zawisną wzdłuż całej ulicy, a członkowie Młodzieżowej Rady Miasta będą rozdawali balony w śląskich barwach. Na budynku urzędu miasta zawiśnie śląska flaga, a wieczorem cała jego elewacja zostanie podświetlona na złoto-niebiesko.

Atrakcje dla mieszkańców

Przygotowano coś specjalnie dla miłośników prawdziwej śląskiej kuchni - Bistro Kaskada przez cały dzień będzie serwowało kochane przez Ślązaków potrawy: rolady z kluskami i modrą kapustą, żur a także szpajzę i kołocz. W obchody Dnia Śląska włącza się Księgarnia Dopełniacz, która wyróżni tego dnia swój dział z regionalną literaturą, przystrajając go prawdziwie śląskimi barwami. Sklep Gryfnie, który oferuje ubrania ze śląskimi motywami, przygotował na ten dzień promocję – klient otrzyma 10% zniżki na hasło: DZIYŃ ŚLŌNSKI WE CHORZOWIE lub DZIEŃ ŚLĄSKI W CHORZOWIE.

Porozmawiajmy o śląskiej tożsamości

Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają również na wyjątkowe spotkania, które odbędą się w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu na chorzowskim rynku. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny. Będą one także transmitowane na żywo na profilu facebookowym Miasta Chorzów.

  • 16:00 – 18:00 - Debata: „Z niczego nie ma nic” czyli o śląskiej tożsamości wczoraj, dziś i jutro. Uczestnicy: prof. Zbigniew Kadłubek, youtuber Niklaus Pieron, właścicielka Gryfnie Klaudia Roksela oraz Kuba Karasek.
  • 18:00 – 19:00 – Wirtualna wycieczka po największych atrakcjach Górnego Śląska. Spotkanie poprowadzą twórcy bloga BELE KAJ.
Dzień Śląski w Chorzowie - poznaj harmonogram wydarzenia!

Komentarze (1)    dodaj »

  • zakamuflowany

    Czimia ślonsko Fana w paci festuona w mojim gorkim sercu jest!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również