Wiadomości z Chorzowa

Dzikie wysypiska i współpraca z Tarnopolem

  • Dodano: 2024-05-15 09:00

Dzikie wysypiska oraz stan miejskich schronów, a także współpraca z Tarnopolem – to główne tematy, o których wczoraj debatowali członkowie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Było to pierwsze posiedzenie tego gremium z udziałem prezydenta Szymona Michałka.

Sytuacje kryzysowe

Zespół składa się z przedstawicieli wszystkich służb mundurowych działających na terenie miasta, m.in. policji, straży miejskiej, straży pożarnej, ale też z pracowników Sanepidu i Ośrodka Pomocy Społecznej. To organ, który opiniuje i wspólnie wypracowuje najlepsze rozwiązania w kryzysowych sytuacjach.  

– Cieszę się z tego spotkania. Lubię pracować z profesjonalistami. A tacy wchodzą w skład tego zespołu. Myślę, że razem uda nam się wypracować wiele konstruktywnych i podjętych kolegialnie decyzji – podkreślał prezydent miasta Szymon Michałek.

Głównym tematem spotkania była głośna ostatnio sprawa dzikich i nielegalnych wysypisk oraz procedur związanych z ich likwidacją. Prezydent Chorzowa pytał też o stan miejskich schronów oraz o zmiany ustawowe, które mają ich dotyczyć. Podczas spotkania podjęto również temat rozpoczętej w zeszłym roku współpracy z ukraińskim Tarnopolem, która dotyczy wymiany doświadczeń w zakresie działania administracji publicznej w czasie zagrożenia militarnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również