Wiadomości z Chorzowa

Dziś obchodzimy Dzień Bez Samochodu. Wypożycz rower miejski za darmo!

  • Dodano: 2021-09-22 07:45, aktualizacja: 2021-09-22 07:43

22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji, miłośnicy jednośladów będą mogli wypożyczyć rower miejski Kajteroz zupełnie za darmo! To idealne zwieńczenie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Dzień Bez Samochodu 2021

Jak co roku, 22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu. Tego dnia lokalni przewoźnicy zachęcają do korzystania z transportu publicznego, poprzez organizowanie różnych akcji. W tym roku nie jest inaczej – firma Nextbike, operator rowerów miejskich Kajteroz zapewni miłośnikom jednośladów dłuższy darmowy czas wypożyczenia. Zwyczajowo za darmo mogliśmy jeździć przez pierwsze 15, 20 lub 30 minut. Dzisiaj rower miejski Kajteroz można wypożyczyć za darmo aż na godzinę!

- Z roku na rok obserwujemy zwiększający się udział rowerów w transporcie miejskim. W zeszłym sezonie podczas Dnia Bez Samochodu, nasze rowery w całej Polsce zostały wypożyczone blisko 33 tysiące razy – liczymy, że w tym roku jeszcze więcej osób zdecyduje się na pozostawienie samochodu w garażu i skorzysta z darmowej godziny jazdy. – mówi Tomasz Wojtkiewicz, CEO firmy Nextbike Polska, operatora rowerów miejskich Kajteroz.

Jak skorzystać z darmowego przejazdu?

Aby skorzystać z darmowej godziny jazdy rowerem miejskim Kajteroz, nie trzeba wykonywać żadnych skomplikowanych operacji. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem systemu, poprzez użycie aplikacji mobilnej. Nie trzeba wprowadzać żadnych dodatkowych kodów ani wykonywać innych operacji – wystarczy po prostu wypożyczyć rower. Po przekroczeniu darmowego czasu jazdy, opłata będzie naliczana na standardowych zasadach. 

Nie tylko rowery!

W Dzień Bez Samochodu możemy również za darmo skorzystać z komunikacji miejskiej ZTM na terenie całej Aglomeracji Śląskiej. Wystarczy posiadać przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu. Na tej podstawie przez cały dzień możemy za darmo korzystać z autobusów, tramwajów oraz trolejbusów w miastach takich jak Chorzów, Bytom, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mikołów, Mysłowice i wielu innych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również