Wiadomości z Chorzowa

Ekologiczna metamorfoza SP nr 12! Szkoła przejdzie kompleksową termomodernizację

  • Dodano: 2022-07-08 13:00

Szkoła Podstawowa nr 12 w Chorzowie Batorym doczeka się kompleksowej termomodernizacji. Wybudowana zostanie ekologiczna kotłownia gazowa, a instalacje elektryczne i oświetleniowe zostaną zmodernizowane.

– Dzięki inwestycji staniemy się szkołą ekologiczną i nowoczesną. Liczymy na to, że w te wakacje uda nam się wykonać jak najwięcej prac – mówiła Hanna Gościniak, dyrektorka SP nr 12.

Uczniowie będą mieć optymalne warunki do nauki

W środę 6 lipca oficjalnie podpisano umowę na kompleksową termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Skrajnej 2. Wykonawcą prac została firma Termobud, która powinna zakończyć wszystkie prace w ciągu niecałych szesnastu miesięcy. Ostateczny termin to 31 października 2023 roku.

– Zależy mi, aby chorzowscy uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki, stąd w miarę możliwości już od wielu lat działamy i systematycznie, realizujemy inwestycje w naszych przedszkolach, szkołach i innych tego typu jednostkach – komentuje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Jakie prace zakłada inwestycja?

W ramach kompleksowej termomodernizacji SP nr 12 w szkole przebudowana zostanie kotłownia z węglowej na gazową, instalacja centralnego ogrzewania zostanie wymieniona, a instalacje elektryczna i oświetleniowa czeka modernizacja. Dodatkowo ściany zewnętrzne, piwniczne i fundamentowe zostaną docieplone, dach zyska nową izolację, w pomieszczeniach piwniczych wstawione zostaną brakujące okna oraz wymienione zostaną drzwi zewnętrzne tylne i kuchenne.

– To inwestycja, na którą szkoła czekała już od kilku dobrych lat. Dzięki termomodernizacji i oświetleniu zewnętrznemu, budynek będzie się znakomicie prezentować zarówno w dzień, jak i w nocy – zaznacza Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

Koszt inwestycji to ponad 4,3 mln zł. Ponad 1,3 mln zł pokryje dofinansowanie przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również