Wiadomości z Chorzowa

Europejskie Forum Przyszłości oraz wydarzenia towarzyszące

  • Dodano: 2021-09-28 13:00, aktualizacja: 2021-10-12 13:56

Od 6 do 8 października na Stadion Śląski w Chorzowie zawita Europejskie Forum Przyszłości. Podczas wydarzenia uczestnicy debatować będą na temat najistotniejszych wyzwań cywilizacyjnych, gospodarczych i społecznych współczesnego świata.

Idea forum zrodziła się z potrzeby wypracowania i wymyślenia nowych rozwiązań oraz pomysłów, które zgodne będą ze zmianami, które mają miejsce we współczesnym świecie - mówią organizatorzy wydarzenia.

Europejskie Forum Przyszłości

Europejskie Forum Przyszłości to wydarzenie, którego organizatorem jest Śląski Fundusz Zdrowia, natomiast gospodarzem Województwo Śląskie. W tym roku wydarzenie odbywa się w formule hybrydowej, część programu odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a niektóre wykłady będą prowadzone online. Wszystko stacjonarnie będzie odbywać się z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa epidemicznego.

Podczas wydarzenia poruszane będą kwestie dotyczące ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii. Odejście od przemysłu ciężkiego to główne założenia w całej Unii Europejskiej, również w Polsce. Te transformacje energetyczne pociągną za sobą ogromne zmiany na rynku pracy i w całej gospodarce.

Program wydarzenia

Europejskie Forum Przyszłości rozpocznie się o 10:00 w przestrzeni konferencyjnej stadionu. W ciągu trzech dni prowadzone będzie wiele debat, wykładów oraz konferencji na różnego rodzaju tematy. Wydarzenie te będą prowadzone jednocześnie w różnych miejscach stadionu m.in.: w kilku salach konferencyjnych, Nowym Centrum Konferencyjnym oraz w salach VIP.
Szczegółowy program wszystkich trzech dni znajdziemy tutaj: https://efp-silesia.pl/agenda/

Prelegenci podczas Europejskiego Forum Przyszłości to między innymi:

  • Paweł Jabłoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych;
  • Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych;
  • Szymon Byliński, Dyrektor Departamentu Elektromobilności i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
  • Apostolos Tzitzikostas, Przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów

oraz wiele innych
 
Pełna lista prelegentów znajduje się na stronie Europejskiego Forum Przyszłości.

Wydarzenia towarzyszące

Turniej o Puchar Narodowej Drużyny E-sportu - to wydarzenie, które wyłoni kandydatów, którzy będą reprezentować Polskę w prestiżowych rozgrywkach V4 Future Sports Festival 2021 w Budapeszcie.

Więcej o turnieju: https://efp-silesia.pl/turniej-esport

Konferencja Śląskiego Klastra Lotniczego - to wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Przyszłości, będzie one poświęcone przemysłowi lotniczemu, dronowemu oraz kosmicznemu. Te przemysły są sektorem gospodarczym, który daje szanse rozwoju województwa śląskiego.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj:
https://efp-silesia.pl/konferencja-slaski-klaster-lotniczy/

Turniej debat oksfordzkich EFP - to turniej dla uczniów szkół średnich z województwa śląskiego. Będzie on podzielony na dwa etapy, a młodzież zmierzy się ze sobą w debacie na temat problemów świata współczesnego. Relację z debat oksfordzkich będzie można śledzić podczas transmisji on-line Europejskiego Forum Przyszłości.

Formularz uczestnictwa:  https://efp-silesia.pl/wp-content/uploads/2021/09/formularz_debaty-oksfordzkie.pdf
Regulamin turnieju: https://efp-silesia.pl/wp-content/uploads/2021/09/regulamin_debaty_oksfordzkie_2209202


Źródło: Zofia Nowak

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również