Wiadomości z Chorzowa

Eventon czyli pożegnanie lata w Parku Śląskim

  • Dodano: 2023-09-18 08:15, aktualizacja: 2023-09-18 08:27

Pożegnaj lato z Chivasem, Guziorem i gwiazdami Tik Toka podczas Ogólnopolskiego Kongresu Eventon, który odbędzie się na terenie Parku Śląskiego 22 września od 12.00 do północy.

Atrakcje podczas pożegnania lata w Parku Śląskim

Na bezpłatne koncerty i warsztaty zaprasza Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego, Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, Stadion Śląski oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

  • Od godziny 12.00 na terenie chorzowskiego skansenu: plogging – biegaj i dbaj o planetę, strzelnica laserowa, kurs samoobrony, nordic walking, warsztaty fotograficzne. Dla zainteresowanych indywidualne porady psychologów z fundacji In Corpore.
  • Od 14.30 do 17.30: Spotkania otwarte z gwiazdami TikToka: Kacper Zembrzucki, Konrad Skotnicki, Dominik Kossowski
  • Od g. 18.30 przenosimy się pod Stadion Śląski, gdzie wystąpią lokalne zespoły alternatywne (g. 18.30) oraz znani polscy raperzy: Guzior (g. 20.00) i Chivas (g. 21.15). Po koncertach przewidziana zabawa z DJ-em do północy.

Dodatkowo – dla miłośników kina – pokaz plenerowy filmu „Prawy chłopak”.

Tego dnia nie zabraknie również dobrego jedzenia, które znajdziecie w strefie food truck oraz możliwości relaksu w strefie chillout.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Dla kogo przeznaczone jest wydarzenie w Parku Śląskim?

Impreza jest propozycją aktywnego spędzenia czasu w zielonych przestrzeniach Parku Śląskiego. Atrakcje zaplanowane na terenie chorzowskiego skansenu dedykowane są także szkołom ponadpodstawowym, które mogą zapewnić uczniom wyjątkową rozrywkę, spotkanie z kulturą regionu, sportowe zajęcia oraz możliwość integracji, a także –  dzięki konsultacjom doświadczonych specjalistów – fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów, dotykających współczesną młodzież. Dogodne godziny (od 12.00) pozwolą nauczycielom w zorganizowaniu pobytu uczniów poza szkołą.

Wydarzenie zainicjowane jest przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego. Patronuje mu Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego prof. Marek Gzik.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również