Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ferie zimowe 2019 w Chorzowie: TOP 5 najciekawszych propozycji dla dzieci!

 • Dodano: 2019-02-08 15:00

Początek ferii zimowych w województwie śląskim już w poniedziałek, 11 lutego. Dzieci z naszego regionu, obok rówieśników z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i pomorskiego, zaczną wtedy trwającą do 24 lutego ‘labę’. Miasto przygotowało dla nich moc atrakcji. Oto program:

 1. MORiS Chorzów
 2. Chorzowskie Centrum Kultury
 3. Starochorzowski Dom Kultury
 4. Miejski Dom Kultury Batory
 5. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

1. MORiS Chorzów

Warsztaty plastyczno-techniczne i wycieczki rekreacyjne. Chorzowski Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu postawił w tym roku na różnorodną ofertę dla dzieciaków. Co w programie?

 • 12 lutego: wyjazd do Osikowej Doliny w Koziegłowach, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach plastyczno-technicznych z wykorzystaniem drewna osikowego (dzieci od 7 roku życia) – 30 zł/osoba;
 • 14 lutego: Freestyle Park i Apres Ski – wycieczka rekreacyjna dla dzieci od 7 roku życia – 30 zł/osoba;
 • 16 lutego: „LODO DISCO” – zabawa dyskotekowa z DJ-em dla dzieci, młodzieży i dorosłych na chorzowskim lodowisku o godz. 18.00 i 19.00;
 • 19 lutego: Pakiet Żareckich Atrakcji Żarki – wyjazd do Żarek, gdzie dzieciaki dzieci będą mogły przygotować swoją własną pizzę i wziąć udział w warsztatach plastycznych (dzieci od 7 do 16 roku życia) – 30 zł/osoba;
 • 21 lutego: wycieczka rekreacyjna do JumpCity i Laser House Katowice (dla dzieci od 7 roku życia) – 25 zł/osób.

Na imprezy i wydarzenia organizowane przez chorzowski MORiS zostało jeszcze kilka wolnych miejsc! Szczegółowe informacje oraz zapisy w Dziale Organizacji Imprez MORiS pod numerem telefonu (32) 241 11 11. Formularz rejestracyjny dostępny na stronie MORiS Chorzów.

Wciąż będzie również korzystać z obiektów MORiS: basenów i lodowisk przy ul. Katowickiej i ul. Filarowej, które w ferie czynne będzie od godz. 10.00. Harmonogram otwarcia obu kąpielisk dostępny jest na stronie MORiS.

2. Chorzowskie Centrum Kultury

ChCK przygotowało prawdziwą gratkę dla fanów tańca i przebrań karnawałowych. W trakcie balu dzieci poznają tradycje, kulturę i tańce różnych krajów. Nauczą się  także witać w innych językach, a bal rozpocznie się od prezentacji strojów. W bogatym programie tanecznej zabawy znalazły się m.in.

 • poszukiwania flag różnych państw, obok których znajdą się listy od przyjaciół z całego świata z krótkimi informacjami o danym kraju i zaproszeniem do zabawy;
 • tańce i zabawy z różnych regionów świata (samba, kankan, „Kaczuszki po francusku”, twist, zabawa do utworu country itp.);
 • konkursy takie jak „Przekładamy ryż pałeczkami”, „Taniec na gazecie”, „Balonowe szaleństwo”, „Konkurs tańca z udziałem jury”, „Piłka gola”
 • tworzenie masek karnawałowych.

Bilety:10 zł/8 zł z kartą BAJTEL ChCk. Szczegółowe informacje i rezerwacja biletów: agnieszka_pielok@ chck.pl tel. (32) 349 78 68/63.

3. Starochorzowski Dom Kultury

Teatr i podróże dookoła świata – oto pomysł Starochorzowskiego Domu Kultury na ferie zimowe 2019.

Podczas twórczych warsztatów przypomnimy sobie najciekawsze bajki oraz pobawimy się w teatr. Każdy dzień dedykowany będzie zupełnie innym przygodom i spotkaniom z teatrem. Dzieci będą odkrywać i rozwijać swoje pasje w formie doskonałej, kreatywnej zabawy – informują pracownicy SDK.

Co w programie?

 • zabawy i ćwiczenia aktorskie;
 • wyjście na spektakl teatralny dla dzieci;
 • tematyczne zajęcia plastyczne oraz tworzenie własnej bajki.

Podczas drugiego tygodnia ferii uczestnicy turnusu podróżniczego będą mogli przenieść się w różne zakątki świata.

Każdego dnia odwiedzimy nowe miejsca, poznamy obce kultury z ich zwyczajami i tradycjami. Staniemy się podróżnikami i poszukiwaczami przygód – podsumowuje Starochorzowski Dom Kultury.

Dzieci będą uczyć się także podstawowych zwrotów w różnych językach. W programie znalazły się tematyczne gry i zabawy, a także zajęcia plastyczne i elementy tańca z różnych stron świata.

Więcej o zaplanowanych atrakcjach opowiedzą pracownicy SDK.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch turnusach, od poniedziałku do piątku o godz. 10.00. Koszt uczestnictwa jednego dziecka to 60 złotych za 5-dniowy cykl warsztatów.

Szczegółowe informacje i zapisy: agnieszka_w@chck.pl, tel. (32) 247 39 56.

4. Miejski Dom Kultury Batory

W ferie w MDK Batory nie można się nudzić! Scenografia, ruch, taniec, warsztaty dla przyszłych dziennikarzy i pasjonatów teatru – tak będą wyglądały ferie zimowe w Miejskim Domu Kultury. To prawdziwa „Kopalnia Talentów”. Zajęcia zostaną organizowane dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat w dwóch turach – od 11 do 15 lutego i od 18 do 22 lutego w godzinach 10.00-14.00.

Aby zapisać swoją pociechę na zajęcia trzeba wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć ją do Punku Obsługi Klienta w MDK Batory. Karty uczestnika są dostępne na miejscu.

Koszt? 70 zł od osoby. Obowiązują także zniżki: rabat dla rodzeństwa (60 zł/os.) i rabat z kartą dużej rodziny (50 zł/os).

Co czeka dzieciaki podczas ferii w MDK Batory? Cały zestaw kreatywnych zajęć:

 • scenograficzne – tworzenie dekoracji, rekwizytów i strojów do finałowego przedstawienia;
 • ruchowo-taneczne – bomba energii!;
 • dziennikarskie, podczas których zostaną przybliżone pojęcia etyki dziennikarskiej, obiektywizmu, kultury osobistej i kultury żywego słowa;
 • teatralne – dzieci poznają podstawy ruchu scenicznego, pracę z rekwizytem i improwizacje,  będą uczestniczyć w zabawach muzyczno-ruchowych

Na koniec obu turnusów, w piątki 15 i 22 lutego o godz. 13.15 na sali widowiskowej uczestnicy zaprezentują przed publicznością opracowany projekt sceniczny w formie przedstawienia.

Zapraszamy na niego wszystkich zainteresowanych: rodziców, dziadków, babcie, rodzeństwo – informują pracownicy MDK Batory.

5. Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko

Jak w poprzednim sezonie Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko otwiera swoje bramy w trakcie ferii. Chętni na dużą dawkę emocji i dobrej zabawy będą mieli okazję skorzystać z takich atrakcji jak:

 • Magical Postal Service
 • Air Baloons
 • Sailor Academy
 • Electric Ring
 • Magical Lake Expedition
 • Circus Tea Cups

Otwarta zostanie również Jama Bazyliszka ze swoimi atrakcjami: Interactive Dark Ride, game roomem, rura parkiem i bistro z gorącą czekoladą czy herbatą zimową. Fani diabelskiego młyna Legendia Flower również się nie rozczarują. Wśród dodatkowych atrakcji znalazł się bonfire place – ognisko, przy którym będzie można upiec pianki marshmallow, a dorośli ogrzeją się z grzanym winem w rękach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.