Wiadomości z Chorzowa

FEST Festival 2021 jednak się odbędzie. Jest jeden warunek – tylko dla zaszczepionych

 • Dodano: 2021-06-07 08:00, aktualizacja: 2021-06-22 10:23

Popularna impreza muzyczna wraca po pierwszym roku pandemii do Parku Śląskiego. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami będzie jednak możliwa tylko dla osób zaszczepionych. Ten fakt wywołał burzę w mediach społecznościowych.

To już oficjalnie – przesunięty o rok z powodu pandemii FEST Festival jednak dojdzie do skutku i zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym. Organizatorzy poinformowali w mediach społecznościowych, że w tym roku impreza odbędzie się od 11 do 14 sierpnia w Parku Śląskim.

Ogłoszony został oficjalny line-up i wiadomo już, że wystąpią:

 • Dzień 1: Aurora, Tomm¥ Źa$h, Rasmentalism, Daria Zawiałow, Mura Masa, Schafter
 • Dzień 2: Alan Walker, slowthai, Purple Disco Machine, Pezet, sanah, Kiasmos DJ Set, Kwiat Jabłoni, boy pablo, Jan-Rapowanie, Sam Feldt Live, Krzysztof Zalewski, Dillon, Jan Blomqvist @ Band
 • Dzień 3: Fisher, Kungs, Ralph Kaminski, Mery Spolsky, The Blaze DJ Set, Bakermat, Sobel, KOKOROKO, Kayah&Bregović, Rag’n’Bone Man, Sohn, Molesta Ewenement, Tymek, JWP/BC
 • Dzień 4: KYGO, James Bay, Nothing But Thieves, Princess Nokia, OIO, Ofenbach, Robin Schulz, Smith & Thell, Undadasea, Sokół, Mrozu

Do końca nie było jednak wiadomo, czy FEST Festival dojdzie do skutku, biorąc pod uwagę, że spora część festiwali o ogólnopolskim zasięgu przesunęła organizację tegorocznej edycji na kolejny rok. Tak stało się m.in. w przypadku Open'era czy Orange Warsaw Festivalu.

Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i towarzyszące jej liczne obostrzenia dotyczące organizacji imprez plenerowych. W tej chwili w wydarzeniach kulturalnych może uczestniczyć nie więcej niż 250 osób, jednak do tej puli nie wliczają się osoby zaszczepione.

Organizatorzy FEST Festivalu postanowili zatem wyjść naprzeciw oczekiwaniom publiczności i wydali specjalne oświadczenie.

FEST Festival 2021 się odbędzie. Pod jednym warunkiem – tylko dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19. W sieci burza

W specjalnym oświadczeniu organizatorzy festiwalu wyjaśnili, że działają zgodnie z założeniami pierwotnego planu i ogłoszeni artyści wystąpią podczas imprezy. Później czytamy, że z uwagi na postanowienia rządu ogłoszone na ostatniej konferencji prasowej ministra zdrowia, w których mowa o tym, że zaszczepieni nie wliczają się do limitów obowiązujących podczas imprez masowych, na ten moment FEST Festival 2021 odbędzie się wyłącznie dla osób zaszczepionych.

Prowadzimy rozmowy z rządem, których celem jest rozszerzenie obecnych obostrzeń tak, aby każdy z Was, kto posiada ważny Europejski Certyfikat (dostępny za darmo dla ozdrowieńców, osób przetestowanych i zaczepionych pierwszą dawką), również mógł bawić się na FEST Festivalu 2021. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach naszych rozmów i decyzjach podjętych w tej sprawie – napisali organizatorzy.

Osoby, które posiadają już bilet, a z powodu braku certyfikatu zaszczepienia nie będą mogły wejść na imprezę mają otrzymać opcję zachowania wejściówki na kolejny rok bądź możliwość odzyskania pieniędzy za bilet.

Właśnie ten fakt wywołał istną burzę w komentarzach na Facebooku, do tego stopnia, że pod postem z oświadczeniem wyłączono możliwość komentowania.

Osoby zaszczepione starły się w dyskusji z tymi, które występują przeciwko szczepieniom lub z przeciwwskazaniami do szczepienia. Padają ciężkie argumenty związane z segregacją sanitarną i brakiem podstawy prawnej takiej decyzji w oparciu o konstytucję. Inni cieszą się, że ich zdaniem dzięki takiej decyzji festiwal będzie bezpiecznym miejscem dla dobrej zabawy.

Organizatorzy FEST Festivalu postanowili zatem uruchomić specjalną zakładkę na swojej stronie internetowej, przekazującą informacje na temat szczepień. Dodatkowo, pojawił się kolejny post wyjaśniający zaistniałą sytuację, pod którym również toczy się zażarta dyskusja.

Jeden z artystów, Włodi z Molesty Ewenement już zapowiedział na swoim Instagramie, że nie pojawi się na koncertach i festiwalach dla osób zaszczepionych.

Jeśli nie zmienia stanowiska to mnie tam nie usłyszysz – odparł zapytany w komentarzu przez fana, czy mówi również o FEST Festivalu.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Misiek

  Gdyby nie szczepienia to nie byłoby żadnych ktośków, hansów, lordów i tadkow!

 • Wanda

  Ty jesteś serio tak głupi czy tylko udajesz??

 • Lord

  Debil

 • Tadek

  Może jeszcze trzeba pokazać numer buta, fi+++ i kolor półeczki w przedszkolu. Życzę powodzenia organizatorowi bo to impreza płatna.

 • Lord

  Mam nadzieję że zespoły się wycofaj z tego faszystowskiego festiwalu.

 • Hans

  A dla Żydów będzie ??

 • ktoś

  To już było kiedyś przerabiane: nur fur Deutsch!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również