Wiadomości z Chorzowa

Festiwal Azjatycki w Chorzowie

  • Dodano: 2021-07-30 06:30, aktualizacja: 2021-07-30 12:20

Zapraszamy Was na wyjątkowy Street Food! Już w weekend 7-8 sierpnia  w Chorzowie w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się najpyszniejsze wydarzenie – Festiwal Azjatycki!

Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy aromatyczny phad thai?

A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? U nas nie zabraknie żadnej z tych pozycji, wybierzcie się z nami w podróż pełną smaków kultur z dalekich stron! Już w weekend 7-8 sierpnia w Chorzowie w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się najpyszniejsze wydarzenie – Festiwal Azjatycki.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami. Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata. Można znaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata.

Chorzów zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie ostro i pysznie! Tyle kolorów i smaków w jednym miejscu! Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i vietnamskie kanapki bahn mi. I to wzystko w jednym miejscu w Chorzowie!

Festiwal Azjatycki to nie tylko pyszne jedzenie, ale też możliwość poznania osób z całego świata, których losy splotły się w naszym pięknym kraju – Polsce. Dzięki nim jesteśmy w stanie poznać kulturę wschodu, przenieść się do ich zwyczajów i domowych smaków dzieciństwa. Przyjacielska atmosfera na pewno udzieli się każdemu uczestnikowi!


7-8.08.2021r. Festiwal Azjatycki

Chorzów, Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Dąbrowskiego 7

  • sobota godz. 12:00-20:00
  • niedziela godz. 12:00-18:00Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojChorzow.pl.
Patronat portalu mojChorzow.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również