Wiadomości z Chorzowa

Festiwal Azjatycki w Chorzowie

  • Dodano: 2021-07-30 06:30, aktualizacja: 2021-07-30 12:20

Zapraszamy Was na wyjątkowy Street Food! Już w weekend 7-8 sierpnia  w Chorzowie w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się najpyszniejsze wydarzenie – Festiwal Azjatycki!

Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy aromatyczny phad thai?

A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? U nas nie zabraknie żadnej z tych pozycji, wybierzcie się z nami w podróż pełną smaków kultur z dalekich stron! Już w weekend 7-8 sierpnia w Chorzowie w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się najpyszniejsze wydarzenie – Festiwal Azjatycki.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami. Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata. Można znaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata.

Chorzów zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie ostro i pysznie! Tyle kolorów i smaków w jednym miejscu! Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i vietnamskie kanapki bahn mi. I to wzystko w jednym miejscu w Chorzowie!

Festiwal Azjatycki to nie tylko pyszne jedzenie, ale też możliwość poznania osób z całego świata, których losy splotły się w naszym pięknym kraju – Polsce. Dzięki nim jesteśmy w stanie poznać kulturę wschodu, przenieść się do ich zwyczajów i domowych smaków dzieciństwa. Przyjacielska atmosfera na pewno udzieli się każdemu uczestnikowi!


7-8.08.2021r. Festiwal Azjatycki

Chorzów, Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Dąbrowskiego 7

  • sobota godz. 12:00-20:00
  • niedziela godz. 12:00-18:00Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojChorzow.pl.
Patronat portalu mojChorzow.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.