Wiadomości z Chorzowa

Głośne przejście z Ruchu Chorzów! Mateusz Winciersz w Piaście Gliwice. Ile za transfer?

  • Dodano: 2021-01-14 15:45, aktualizacja: 2021-01-22 16:36

Przez kilka lat zawodnik UKS-u Ruch Chorzów, później Akademii Niebieskich, w której w 2017 roku zdobył z drużyną juniorów młodszych wicemistrzostwo Polski. Dziś zawodnik Piasta Gliwice! 20-letni Mateusz Winciersz, nazywany „Winim” postanowił przyjąć propozycję gliwiczan i przejść do ekstraklasowej drużyny na zasadzie transferu definitywnego.  

Jak sam podkreśla, „decyzja nie należała do łatwych”, a przy pożegnaniu uronił niejedną łzę.

Wiele się nauczyłem, zarówno na boisku jak i poza. Trzymam kciuki, by „Niebiescy” zrealizowali cel założony przed sezonem, a następnie wrócili tam gdzie jest ich miejsce. Dziękuję bardzo wszystkim moim trenerom z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów, UKS Ruch Chorzów i TS AKS Chorzów, którzy pomagali mi na każdym etapie dorastania. Dziękuję także pracownikom Ruchu i kibicom. Do zobaczenia! – powiedział młody zawodnik, żegnając się z kibicami i drużyną.

Ile kosztował transfer Mateusza Winciersza do Piasta Gliwice? Spora suma na początek

Kibice zastanawiają się jednak, jaka suma trafi do kasy Niebieskich za przejście utalentowanego pomocnika. Informacje na ten temat podał właśnie dziennik „Sport”.

Ruch Chorzów miał otrzymać za transfer swojego podopiecznego 180 tysięcy złotych. Na tym jednak może się nie zakończyć, gdyż suma to możliwie wzrośnie w kolejnych latach. Szczegóły finansowe umowy transferowej dotyczą również „bonusów”, a także procentu od następnego transferu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również