Wiadomości z Chorzowa

Ruszają zapisy na szczepienia w Chorzowie

 • Dodano: 2021-01-14 13:15

15 stycznia rusza rejestracja powszechnych szczepień przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni będą seniorzy po 80. roku życia. 

Po rozpoczęciu szczepień dla medyków, teraz Narodowy Program Szczepień otwiera rejestrację na szczepienia dla kolejnych grup obywateli:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup Ministerstwo Zdrowia będzie informować na bieżąco, natomiast samą chęć zaszczepienia poprzez formularz online, od 15 stycznia mogą wyrazić wszyscy obywatele powyżej 18 roku życia. Kiedy ruszy rejestracja terminów szczepień konkretnych, kolejnych grup, system będzie wysyłał powiadomienia o możliwych szczepieniach.


Szczepionka przeciw COVID-19

W Polsce 27 grudnia ub.r. rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Odbywają się etapami według grup opisanych w Narodowym Programie Szczepień. Obecnie szczepione są osoby z grupy zero. Są to pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Od 25 stycznia mają ruszyć szczepienia osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej. Należą do niej seniorzy powyżej 60 lat (szczepienie odbywać się będzie od najstarszych osób), pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe i nauczyciele. Pierwsi z tej grupy mają być szczepieni seniorzy. 

Rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, potrwa do 21 stycznia. Natomiast osoby, które skończyły 70 lat, będą mogły rejestrować się na szczepienia od 22 stycznia. Z kolei 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.  

Chorzowscy seniorzy powyżej 70. roku życia od 25 stycznia będą mogli się zaszczepić w 17 punktach szczepień, zlokalizowanych na terenie miasta. 


Punkty szczepień w Chorzowie:

 • Centrum Medyczne Hajduki Spółka z o.o., ulica. Jubileuszowa
 • Centrum Medyczne "BETAMED" Filia Nr 11, ulica Racławicka
 • Resonica Połetek I Wspólnicy Spółka Jawna (Zakład Diagnostyki Obrazowej), ulica Strzelców Bytomskich
 • Przychodnia "Na Trzynieckiej" Spółka z o.o. (Poradnia POZ), ulica Trzyniecka
 • Centrum Medyczne Św.Pawła Spółka Jawna Ewa Ciechanowicz, Jan Kern, Janusz Zając, ulica Św. Pawła
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarzy Rodzinnych Słomczyńska, ulica Św. Pawła
 • Szpital Specjalistyczny w Chorzowie (Poradnia hepatologiczna), ulica Zjednoczenia
 • NZOZ Przychodnia Lekarska "Przychodnia", ulica Henryka Majętnego
 • "Urovita" Spółka z o.o., ulica Strzelców Bytomskich
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Szpitali Miejskich (Ambulatorium Ogólne), ulica Strzelców Bytomskich
 • Dariusz Galus (Poradnia medycyny pracy), ulica św. Pawła 11 A
 • Poradnia Remedium Spółka z o.o., ulica ks. Stanisława Staszica
 • Przychodnia "Medicus" Spółka z o.o., ulica Lompy
 • Centrum Medycyny Specjalistycznej On Clinic Spółka z o.o., ulica Kazimierza Wielkiego
 • NZOZ Nasza Poradnia POZ, ulica Młodzieżowa
 • ROMAN ELIAS Poradnia lekarza POZ, ulica Stefana Batorego
 • Starochorzowska Fundacja Zdrowia I Ekologii, ulica Gabriela Narutowicza

Pełna lista punktów szczepień z podziałem na województwa dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.


Szczepienia dla osób z niepełnosprawnościami i problemami z mobilnością

Osoby, których schorzenia i stopień niepełnosprawności nie pozwala na swobodne przybycie do punktu szczepień, w uzgodnieniu z przychodnią, w której są umówione na szczepienie, mogą skorzystać z:

 • transportu do punktu szczepień
 • wizyty mobilnego zespołu szczepień w swoim domu

 O formie pomocy każdorazowo decyduje przychodnia lub punkt szczepień. 

W przypadku problemów z transportem, osoby z I. i II. grupą inwalidzką mogą zgłosić swoje zapotrzebowanie pod specjalnym, miejskim, numerem informacyjnym: 504 358 013. Infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.


Co zrobić, aby zarejestrować się na szczepienie?

 1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Można tam zadzwonić osobiście lub poprosić kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji trzeba wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
   
 2. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Mapa i dane teleadresowe punktów szczepień w całej Polsce dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.
   
 3. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W tym wypadku system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów lub lokalizacji nie będzie pasował, można skorzystać z dostępnej wyszukiwarki, która wskaże dogodną datę i lokalizację. Niekoniecznie musi to być miejsce zamieszkania. Można zaszczepić się w innym mieście. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, osoba otrzyma powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • ???

  Część ludzi nie boi się tego wirusa. Pytam wśród znajomych czy będą się szczepić, wszyscy odpowiadają że nie. Może przypadek.

 • Wot

  No tkwij dalej w depresji "pandemicznej". Pozdrawiam

 • Kit

  A czego tu się bać?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.