Wiadomości z Chorzowa

Górnośląski Park Etnograficzny zaprasza do udziału w konkursie "Łowcy Skarbów Kultury"

  • Dodano: 2020-09-07 14:00

Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie zaprasza do udziału w konkursie „Łowcy skarbów kultury”, organizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Jego celem jest zachęcenie do poznawania historii i tradycji polskiej wsi oraz miejsc, które się tym zajmują.

Cytując informację NIKiDW:

„Odwiedźcie dowolny skansen znajdujący się na terenie naszego kraju, zróbcie zdjęcie czegoś co Was w nim szczególnie urzekło i przyślijcie je do nas. Strach przed pandemią spowodował, że nawet po otwarciu muzea świecą pustkami. Tymczasem skanseny, czyli muzea na wolnym powietrzu, są jednymi z najbezpieczniejszych miejsc, jakie możemy odwiedzić, właśnie ze względu na swój charakter.

Odwiedź dowolny skansen (muzeum regionalne, muzeum poświęcone wsi) na terenie Polski, zrób w nim zdjęcie czegoś co Cię zaciekawi (może to być jeden przedmiot, część wystawy, budynek albo pojazd). Wyślij do nas wraz z informacją w jakim muzeum zostało zrobione. Zgłoszenia na zasadach opisanych w Regulaminie należy przesłać do 30 września 2020 r. na adres: skanseny@nikidw.edu.pl.”

Strona organizatora z informacjami o konkursie: http://nikidw.edu.pl/skanseny/.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • olo

    Świetny konkurs na " Po wakacjach"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.