Wiadomości z Chorzowa

Grozi im wyginięcie, bo są zbyt piękne. Specjalna akcja w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

  • Dodano: 2020-03-10 08:00, aktualizacja: 2020-03-10 08:11

Ruszył Tydzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

To okazja, aby lepiej poznać te wyjątkowe miejsca.

Do akcji oczywiście przystąpił również Śląski Ogród Zoologiczny

Po co komu zoo? Może takie „przechowalnie zwierząt” to przeżytek? Przekonajcie się, że ogród zoologiczny to coś więcej, niż miejsce pokazywania dzikich zwierząt!

Przez najbliższy tydzień (już od poniedziałku 9 marca) polskie ogrody zoologiczne - Śląski Ogród Zoologiczny, Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy, ZOO i Fokarium Dolina Charlotty, ZOO Kraków, ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, ZOO Łódź, ZOO Płock, Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Warszawskie ZOO, ZOO Wrocław i ZOO Zamość - "Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera" opowiedzą o misji i roli zoo, o zadaniach, które stoją przed nami wszystkimi.

Pod wspólnym szyldem Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów zaprezentujemy Wam to, czego na co dzień nie widać, a co dzieje się i jest podstawą funkcjonowania współczesnego zoo.

Każdy z ogrodów biorących udział w Tydzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów wybrał ambasadora akcji – zwierzę znane i lubiane, a jednocześnie zagrożone wyginięciem, bo razem #chronimyGINĄCEgatunki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.