Wiadomości z Chorzowa

Groźny wypadek przy ul. Szpitalnej!

 • Dodano: 2020-10-19 14:00

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło przy ul. Szpitalnej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych zostały potrącone dwie kobiety. 

Jedna z poszkodowanych ze złamaniem nogi trafiła do szpitala

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około 19:00 na ul. Szpitalnej w Chorzowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z chorzowskiej drogówki, 55-letnia matka wraz z 34-letnią córką przechodziły przez jezdnię, na oznakowanym przejściu dla pieszych. W trakcie przechodzenia zostały potrącone przez samochód osobowy marki Seat, którym kierowała 43-letnia mieszkanka Chorzowa. W wyniku odniesionych obrażeń jedna z kobiet doznała złamania nogi, a druga ogólnych potłuczeń całego ciała. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca hiszpańskim samochodem był trzeźwa. Policjanci już na miejscu wypadku zatrzymali kierującej prawo jazdy, a o dalszym jej losie zdecyduje chorzowski sąd.  Sprawczyni wypadku grozi nawet 8 letni pobyt za kratkami oraz utrata prawa jazdy na długi czas.

Policja przypomina - rozsądek przede wszystkim

Pamiętajmy, że jakiekolwiek opady, niezależnie czy jest to śnieg czy tylko deszcz, sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie są w stanie od razu zatrzymać pojazdu. Czas hamowania znacznie się wydłuża i nietrudno o kolizję czy potrącenie. Nieważne czy jedziemy autem, rowerem czy przemieszczamy się pieszo. Pamiętajmy, że zawsze jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że kiedy występują opady deszczu, warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać wolniej, ostrożniej i rozsądnie.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • Jopek

  Szkoda tych poszkodowanych i tej kierującej, to może się przytrafić każdemu. Chwilka dekoncentracji i życie zniszczone.

 • Hehe

  A potem na nagrobku napiszą "tu leży ta, co miała pierwszeństwo"

 • Momo

  Przed przejściem dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność! Mało który kierowca pamięta o tym przepisie i według kierowcy to zawsze wina pieszego, bo wtargnął. Na szczęście w cywilizowanych krajach na przejściach jest monitoring, ale w Chorzowie to nie wiem

 • magda

  Bardzo uprzejmie prosze o kontakt rodzinę potrąconych Pań mój e-mail: magdalenakowalczyk117@o2.pl

 • MaTT

  Nie tylko kierujący, ale przede wszystkim PIESI muszą się liczyć z tym, że pojazdu nie da się od razu zatrzymać. Niestety wielu pieszych na w okolicach przejścia dla pieszych czuje się jak "święta krowa" i tak się zachowuje. W warunkach jak na zdjęciu powyżej pieszego często po prostu nie widać. Z artykułu wynika, że to kierowca ma uważać, a prawda jest taka, że pieszy również powinien zachować szczególną ostrożność, bo nie oszukujmy się, ale to on w wyniku zderzenia z samochodem będzie stroną bardziej poszkodowaną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.