Wiadomości z Chorzowa

Honeywell, amerykański gigant, buduje w Chorzowie nowoczesną fabrykę

 • Dodano: 2021-03-08 11:45

Honeywell, amerykański gigant, kontynuuje ekspansję na śląskim rynku. W kwietniu planuje otworzyć nowoczesną fabrykę w Chorzowie Batorym. Zatrudnienie znajdzie to ponad 100 osób.Przypomnijmy, że w 2019 roku w Katowicach działalność zainaugurowało Centrum Obsługi Klienta Honeywell na Europę, w którym zatrudnienie znalazło 300 ekspertów w zakresie obsługi klienta oraz wsparcia technicznego i administracyjnego. Teraz czas na zakład produkcyjny. Choć oficjalnie adres siedziby nie jest znany, to w wielu ogłoszeniach o pracę pojawia się ulica Niedźwiedziniec 10A, czyli w pobliżu Prologis Park i firmy Raben.

W Chorzowie powstanie nowa fabryka

Honeywell to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji zaawansowanych, innowacyjnych systemów do automatyzacji magazynów wspierających globalne firmy z branży logistycznej. Urządzenia te służą do poprawy precyzji, efektywności i zdolności przeładunkowej paczek w centrach dystrybucji i magazynach. Chorzowska fabryka będzie produkowała m.in.: taśmociągi, systemy sortowania, systemy paletyzatory, roboty, zautomatyzowane systemy magazynowania i wyszukiwania oraz systemy podnoszenia kierowane dźwiękiem lub światłem.


- Bum w branży e-commerce pozwala firmom logistycznym skorzystać na dynamicznym rozwoju rynku europejskiego, który charakteryzuje potrzeba szybkich i precyzyjnych dostaw. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, dostawcy chcący rozwijać swoją działalność w Europie, sięgają po nowoczesne technologie, takie jak rozwiązania w zakresie automatyzacji, aby poprawić szybkość i precyzyjność swoich centrów dystrybucji oraz wzmocnić konkurencyjność na tym dynamicznym rynku – stwierdził Ronald Binkofski, prezes Honeywell na Europę Środkową i Wschodnią.

Powierzchnia fabryki liczy 27 tys. mkw, a w chorzowskim zakładzie będzie czekało ponad 100 miejsc pracy. Kto znajdzie tu zatrudnienie? Potrzebni będą m.in. specjaliści w zakresie łańcucha produkcyjnego, operacji, zarządzania materiałami, łańcucha dostaw, a także menedżerowie produkcji i inżynierowie oraz kontrolerzy jakości i pracownicy magazynu.

Dlaczego zdecydowano się na ulokowanie fabryki Honeywell w Chorzowie?

- Bogata tradycja przemysłowa oraz dostęp do wysokiej klasy specjalistów w zakresie produkcji sprawiają, że Chorzów jest idealnym miejscem dla naszej nowej fabryki. Zakład będzie produkował jedne z naszych najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych urządzeń do automatyzacji logistyki. Będzie ś ciśle współpracował z naszym biurem w Katowicach, które zapewni wsparcie techniczne i funkcjonalne – wyjaśnia Szymon Pudlik, dyrektor katowickiego biura Honeywell.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Romek

  Ruskie trolle zostały wypuszczone z kojców co widać po komentarzach.Jeszcze troche i pojawi sie Marianek

 • Tak jest

  Prosta taktyka: otwiera się zakład tam gdzie mieszka dużo ludzi i potem jest potężna rotacja ludzi. Jak otworzyli na terenie z mniejszym zaludnieniem to brakło frajerów do roboty i musieli pensje podnieść i tak nikt nie przyszedł. U nas mogą długo funkcjonować. Nie pisze o tej firmie konkretnie tylko o schemacie działania.

 • Roman

  Czy ktoś wie jak można się zatrudnić u Rydzyka?Pensja pewna wszystkie świadczenia ZUS,umową o pracę no i pensja ze dwa do dwa I pół razy większa niż średnia krajowa. No i praca w godzinach dogodnych dla pracownika, od piątku już wolne...itd

 • Tt ur

  Trzeba było się kształcić a nie płakać i narzekać że trzeba robić za minimalną pensję.

 • Tadek B.

  ~Tt Ur - Popatrz geniuszu. Ja jestem wykładowcą akademickim i od pół roku z racji pandemii jestem bezrobotny. Skończysz podstawówkę, pójdziesz do pracy to poznasz smak bzdur które tu wypisujesz.

 • Yo

  Tadziu B skoro całe życie trzymasz się kasy z państwa to masz efekty. Dnia uczciwie nie przepracowałeś koleżko.

 • Cwajkowy Synek

  A ty co Yo zazdrościsz że gość nie zasuwał na łopacie?? Mogłeś się uczyć!!

 • Wanda

  Widac że motłoch górniczy pysk już odezwał!! Co ci nie pasuje że chłop się uczył a nie zapi.... łopatą??? Masz na nazwisko Yo czy to nazwa organu którym myślisz??

 • Pracownik

  Miliony roboli bez wykształcenia lecą do fabryki. Prawda taka że na zatrudnieniu głównie ukry. Praca za minimalną na zmiany. Czyli tłuczenie elementów stalowych za marne grosze. Serio za grosze.

 • Antytroll

  Bredzisz daremnie... Nie znasz się, ale się wypowiadasz. To, że pewnie pewnie wylewasz smutki bo się tam nie dostałeś to akurat jest typowe dla internetowych trolli jak ty.

 • Piko

  Nie chcę cię zmartwić ale tak wygląda każdy pseudo pracodawca w Chorzowie.

 • Xyz

  W Batorym i ogolnie w Chorzowie nie ma zadnych innych wiekszych zakladow pracy jak tylko magazyny, jedynie ledwo zyjaca huta...w ktorej mozesz zarobic 2 tys...wiec co wybrac?? Hale z zarobkiem 3 tys czy hute za 2?

 • Ehh..

  Ludzie się przyjmują do takich firm i szybko się zwalniają potem przychodzą następni i tak w kółko a właściciel trzepie kasę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.