Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

I Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Juniorów za nami 

  • Dodano: 2019-05-13 08:15, aktualizacja: 2019-05-13 07:52

Z udziałem blisko 300 zawodników z Polski i Czech odbył się na Stadionie Śląskim I Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Juniorów.

Zawody rozegrano w 24 konkurencjach zarówno biegowych, jak i technicznych – w biegach na 100  m,  400 m , 800 m i 1500 m, biegu na 100 m przez płotki oraz w skoku w dal, trójskoku, skoku o tyczce, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, skoku wzwyż oraz rzucie dyskiem. 

Na arenie głównej Stadionu Śląskiego zaprezentowało się wielu lekkoatletów, którzy są nadzieją polskiej kadry. W biegu na 100 m najszybsza była Magdalena Stefanowicz z AZS-u AWF-u Katowice.

Na dystansie 400 m wygrał Jacek Majewski z MKS-u Iskra Pszczyna przed Patrykiem Grzegorzewiczem z MKS-u SMS-u Victoria Racibórz. W pchnięciu kulą najlepszy rezultat osiągnął Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz.
Z kolei w rzucie oszczepem Aleksandra Bednarek z AZS-u AWF-u Katowice, złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018, musiała się zadowolić drugim miejscem. Najlepsza była Czeszka Ivana Koktawa. 
Nagradzani byli trzej pierwsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach. W mityngu startowali zawodnicy i zawodniczki w kategoriach do lat 18 i 20.

Medale oraz nagrody wręczali m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i prezes spółki Stadion Śląski Krzysztof Klimosz.

Organizatorami wydarzenia byli spółka Stadion Śląski oraz Śląski Związek Lekkiej Atletyki. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu  Województwa Śląskiego.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.