Wiadomości z Chorzowa

III etap Tour de Pologne za nami!

  • Dodano: 2018-08-07 08:00, aktualizacja: 2018-08-07 08:37

Wczoraj zakończył się trzeci etap wielkiego święta kolarstwa – Tour de Pologne. Na tym odcinku kolarze wystartowali z samego serca śląskiej aglomeracji, chorzowskiego Stadionu Śląskiego, po czym skierowali się trasą na południe. Po drodze czekały na nich trzy lotne premier – w Rudzie Śląskiej, Rybniku i Knurowie.

Po dotarciu do Zabrza zmierzyli się jeszcze w czterech szybkich rundach 4x6,2 km, a cały wyścig uroczyście zakończył się przy Zabrze Arenie. Cała trasa liczyła w sumie 139 kilometrów i zmieniła nieco tabelę wyników po dwóch pierwszych etapach.

Trzeci etap pewnie wygrał Kolumbijczyk Alvaro Hodeg z grupy Quick Step, a chociaż na wcześniejszych trasach pozostawał w tyle za Niemcem Pascalem Ackermannem, to po poniedziałkowym wyścigu to właśnie on jest obecnym liderem w klasyfikacji ogólnej.

Początkowo nic nie wskazywało na taki rozwój wypadków. Już po starcie od peletonu uciekło trzech kolarzy, w tym Polak Michał Paluta z grupy CCC Sprandi Polkowice. Po kilkudziesięciu kilometrach czołówkę dogonił pochodzący z Belgii Jenthe Biermans – to właśnie on wygrał lotne premie w Rybniku i Knurowie. Górską premię w Rybniku zgarnął wspomniany wcześniej Michał Paluta.

Po dojechaniu do Zabrza, gdzie na kolarzy czekały jeszcze cztery pętle, odległość między uciekającą czwórką a peletonem zmniejszyła się do minuty. Będący do tej pory liderem Niemiec Ackermann na tych ostatnich kilometrach został skutecznie przyblokowany, a tej okazji nie przegapił Hodek, który ostatecznie wysunął się na prowadzenie i w ten sposób został zwycięzcą trzeciego etapu Tour de Pologne. W klasyfikacji ogólnej Niemiec do pozycji lidera ma stratę jedynie dwóch sekund. 

Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio: Daniel McLay oraz Andre Greipel. Z Polaków najwyższe, 16 miejsce zajął Paweł Franczak.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.