Wiadomości z Chorzowa

Informacja ws. udzielania nieodpłatnych porad prawnych

  • Dodano: 2020-04-14 06:30, aktualizacja: 2020-04-14 06:33

Informacja w związku z zagrożeniem COVID-19 Prezydenta Miasta Chorzów dotycząca udzielania nieodpłatnych porad prawnych oraz obywatelskich w punktach funkcjonujących na terenie miasta Chorzów.

  1. Informuję, że od dnia 16.03.2020r. do dnia 25.03.2020r. nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w punktach na terenie Miasta Chorzów odbywać się będzie, zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Sprawiedliwości, za pomocą środków porozumiewania się na odległość.
  2. W celu skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, osoba uprawniona, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, przesyła skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego wniosku wraz z oświadczeniem (wzór w załączniku) na adres poczty elektronicznej

pomocprawna@opschorzow.pl

 a następnie oczekuje na wyznaczenie terminu porady.

  1. Wszystkie wizyty umówione na porady w dniach 16.03.2020r. do 25.03.2020r. zostają odwołane. Osoby, które były zapisane na poradę prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją telefoniczną i ponowne zapisanie się na wizytę wg wskazań w punkcie 2.  
  2. Ponowne przywrócenie działalności punktu na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, nastąpi z terminem wskazanym w punkcie 1 lub ogłoszone zostanie w BIP lub na stronie internetowej Miasta Chorzów.
     

Załączniki:
 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wiki

    Byłam w lutym na takiej poradzie i szczerze mówiąc prawniczka tak mi doradziła że tylko 100 zł w sądzie straciłam, wszystko co się dowiedziałam w internecie można wyczytać. Nie wiem czy taka "porada" ma wogóle sens, żadnych szczegółów co i jak, tylko ogólniki i radź sobie sam. Tak wygląda darmowa porada. Nie jestem pewna nawet czy ta pani napewno jest prawnikiem. Może ktoś inny trafił na osobę bardziej pomocną a tylko ja miałam pecha trafić na kogoś kto niewiele i źle mi "poradził".

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.