Wiadomości z Chorzowa

Jak bardzo wzrosną emerytury i renty w 2023 roku?

  • Dodano: 2022-08-04 12:30

Inflacja daje się we znaki wszystkim, również emerytom i rencistom. W roku 2023 zatem zmieni się nie tylko wysokość minimalnego wynagrodzenia, ale także emerytur i rent. Jak bardzo wzrosną te świadczenia po waloryzacji? Są już pierwsze przewidywania!

Podwyżki już w marcu

Jak co roku, waloryzacja świadczeń nastąpi w marcu. Ze względu na to, że ma na nią wpływ wysokość inflacji, podwyżki emerytur czy rent mogą być rekordowe. Na ten moment ciężko stwierdzić, jak duża będzie podwyżka – mimo to minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg już przewiduje, że waloryzacja w 2023 będzie co najmniej 10-procentowa. Ostateczny poziom waloryzacji będzie znany w połowie lutego 2023 roku.
Przypominamy, że od 1 marca 2022 roku najniższa emerytura wynosi 1338,44 zł brutto.

Trzynastka i czternastka zagrożone?

Wielu emerytów martwiło się, że przez rosnącą inflację nie otrzymają 13. i 14. emerytury. Szefowa resortu rodziny uspokaja – oba te świadczenia są niczym niezagrożone, więc nie ma powodów do obaw. Zapewniła także, że w momencie spowolnienia gospodarki, rząd zastosuje działania, które pomogą przetrwać ten trudny czas.

Komentarze (2)    dodaj »

  • PISfuj

    Jak pis jeszcze ten rok porządzi, to Polska całkiem upadnie. 30 lat pracy mojego pokolenia poszło się kochać

  • *****  ***

    Złodzieje z pisu nas okradają a tępi emeryci się cieszą że o 10% wzrośnie im świadczenie. Takich oszustów, cwaniaków i złodziei Polska jeszcze w swojej historii nie miała.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również