Wiadomości z Chorzowa

Jakie tajemnice kryje Stadion Śląski? Można je poznać podczas zwiedzania obiektu

  • Dodano: 2021-05-11 10:45

Jeszcze tylko do 16 maja można zwiedzać Stadion Śląski. Później będzie to niemożliwe z uwagi na organizację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.Słynny Kocioł Czarownic to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc województwa śląskiego. To tu odbywały się kultowe mecze i koncerty. Teraz można zajrzeć we wszystkie zakamarki stadionu.

Jak informują przedstawiciele Stadionu Śląskiego, wszyscy zainteresowani, którzy zakupią bilet na trasę długą lub średnią za pośrednictwem strony internetowej https://stadionslaski.pl/zwiedzanie lub w recepcji Stadionu Śląskiego otrzymają kolekcjonerski bilet, a także mogą skorzystać z darmowego wejścia na punkt widokowy w ramach oferty promocyjnej „WIOSENNE ZWIEDZANIE STADIONU ŚLĄSKIEGO”!

Zwiedzanie możliwe jest przy zachowaniu obostrzeń reżimu sanitarnego. Tym samym w każdej turze zwiedzania może uczestniczyć maksymalnie 15 osób.

Zwiedzanie Stadionu Śląskiego: Do wyboru są 3 trasy

Zwiedzający mogą wybrać dowolną spośród trzech tras zwiedzania. Najkrótsza z nich (koszt 19/11 zł) obejmuje wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na wyjątkową murawę. Z kolei decydując się na średnią (koszt 24/15 zł) zobaczymy nie tyle to, co zostało już wymienione, ale także wizytę w loży VIP oraz w galerii ozdobionej zdjęciami największych sław, które wystąpiły na Stadionie. Tymczasem zwiedzający korzystający z najdłuższej trasy (koszt 29/19 zł) dodatkowo zobaczą projekcję wyświetloną w stadionowym kinie. Zajrzą także do Sali Muzealnej oraz do stadionowego komisariatu policji i trybuny prasowej. Z kolei arenę główną można podziwiać z punktu widokowego zlokalizowanego 26 metrów nad bieżnią lekkoatletyczną. Ta ostatnia atrakcja dostępna jest dla wszystkich (koszt 9/6 zł)

Godziny zwiedzania od poniedziałku do piątku:

  • trasa krótka: 9:00, 9:30, 14:00,
  •  trasa średnia: 15:00, 16:00,
  • trasa długa: 10:00, 12:00

Godziny zwiedzania w weekendy – soboty i niedziele:

  • trasa krótka: 14:00, 14:30, 17:30,
  • trasa średnia: 15:30, 16:30,
  • trasa długa: 10:00, 12:00

Punkt widokowy:

  • od poniedziałku do piątku od 7:00 do zmierzchu,
  • w soboty i niedziele w godzinach od 9:00 do zmierzchu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również