Wiadomości z Chorzowa

Jest już 750 biegaczy zapisanych na VIII Bieg z sercem WOŚP

  • Dodano: 2023-01-11 06:30, aktualizacja: 2023-01-11 06:52

Za niecałe trzy tygodnie, 29 stycznia, odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP.

Wczoraj w siedzibie Parku Śląskiego, organizatorzy i partnerzy wydarzenia, poinformowali o postępie przygotowań. 

Na liście uczestników jest już 750 zapisanych osób

Wpisowe kosztuje 40 zł, a wszystkie zebrane środki wesprą WOŚP!

W konferencji wzięli udział przedstawiciele chorzowskiego odziału WOŚP, zarządu województwa śląskiego, miasta Chorzów oraz Prezes Parku Śląskiego.

Od 30 lat, w ten niezwykły czas, łączymy się we wspólnym celu. W tym roku w Chorzowie ponownie czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem dla WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim. Zainteresowanie, jakie wzbudza, jest większe niż można było przypuszczać – mówi Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

W trakcie spotkania przekazano na licytację atrakcyjne przedmioty. Członek zarządu województwa Krzysztof Klimosz złożył na ręce Alicji Pochmarze z chorzowskiego oddziału WOŚP piłkę, którą rozegrano pierwszy po przebudowie Stadionu Śląskiego mecz reprezentacji Polski z Portugalią.

Z kolei wicemarszałek województwa Łukasz Czopik wraz z radną Sejmiku Aliną Nowak wręczyli podwójne zaproszenie na tegoroczny koncert Andrea Bocelliego, które również trafi na licytację. 

Cieszę się niezmiernie, że po pandemii WOŚP powraca do Parku Śląskiego. Jako prezes Stadionu Śląskiego zrobiłem 4 biegi z Orkiestrą - powiedział Krzysztof Klimosz. - Najważniejszy jest współny cel, czyli zbiórka datków na rzecz najbardziej potrzebujących - dodał. 

Również Park Śląski dołożył coś od sobie na rzecz prowadzonych licytacji WOŚP. To bilet na indywidualną wycieczkę z przewodnikiem po całym Parku Śląskim.

Park Śląski jest idealnym miejscem na tego typu wydarzenie. Każdego dnia przybywają tu setki biegaczy, którzy chętnie korzystają z kilometrowych tras - podkreślił Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. - WOŚP to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy wszystkich Polaków - dodał. 

Przypomnijmy, że Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim startuje 29 stycznia o godz. 11. Tylko w ciągu kilku dni zapisów na liście znalazło się już 750 osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału w tej wyjątkowej imprezie biegowej. Trasa mierzy 7 km. 

W tym przypadku nie liczy się rywalizacja, tylko szczytny cel i dobra zabawa - przekonuje Alicja Pochmara z chorzowskiego oddziału WOŚP. - Każdy może przebiec dowolny dystans, przejść go spacerem lub z kijkami w dłoniach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również