Wiadomości z Chorzowa

O włos od tragedii! 42-latek targnął się na swoje życie

 • Dodano: 2023-01-10 12:00

Przy ul. Reymonta w Chorzowie miała miejsce próba samobójcza. Poszkodowany 42-latek został przetransportowany do szpitala. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Chorzów. Próba samobójca przy ul. Reymonta

Wczorajszy dzień (poniedziałek 9 stycznia) nie należał do najlepszych. Zaledwie w ciągu jednej godziny w Chorzowie doszło do dwóch tragicznych zdarzeń. Informowaliśmy już o 84-latku, który nie przeżył upadku z budynku przy ul. 3 Maja. Do tego zdarzenia doszło około godziny 12:30. Niedługo później miało miejsce kolejne dramatyczne zdarzenie. O godzinie 13:15 Zespół Ratownictwa Medycznego został zawiadomiony o prawdopodobnej próbie samobójczej 42-letniego mieszkańca Chorzowa. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ul. Reymonta.

– Został zaalarmowany Zespół Ratownictwa Medycznego przez syna. Syn wraz z sąsiadką po przyjściu do domu zorientowali się, że była taka próba – poinformował mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Przy Szkole Podstawowej nr 13 lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak zgodnie z decyzją ratowników nie został on wykorzystany do transportu poszkodowanego. 42-latek został przewieziony do szpitala karetką.


Gdzie szukać pomocy?

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj! Jeśli wiesz, że czyjeś życie jest zagrożone natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112 i podaj dokładną lokalizację, gdzie ta osoba się znajduje. W takich sytuacjach najważniejsze znaczenie ma czas. 

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

 • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
 • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
 • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14.00 - 20.00
 • 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
 • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach 17.00 - 20.00

Komentarze (2)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  3 ulice dalej jest szpital a oni śmigłowiec wzywają

 • Mieszkanka

  Nie oni, a syn.To był dobry krok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również