Wiadomości z Chorzowa

Już jutro rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021

 • Dodano: 2021-05-28 12:00

Już w weekend na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym odbędą się zmagania o tytuł najlepszej lekkoatletycznej drużyny Europy. To właśnie Polacy bronić będą złotego medalu.

Podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021, które odbędą się w najbliższy weekend na Stadionie Śląskim, będzie można zobaczyć zespoły z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii oraz Polski. Z udziału w zawodach wycofała się Ukraina. Podczas zgrupowania wśród zawodników wykryto dwa przypadki COVID-19.


Gwiazdy lekkiej atletyki na Śląsku

Warto przypomnieć, że aktualnym drużynowym mistrzem Europy w Lekkoatletyce są Polacy, którzy w silnym składzie bronić będą tytułu. Zespół biało-czerwonych zasili m.in.

 • Michał Haratyk – mistrz Europy w pchnięciu kulą,
 • Malwina Kopron – brązowa medalistka mistrzostw świata w rzucie młotem,
 • Paweł Fajdek – złoty medalista mistrzostw świata w rzucie młotem
 • oraz Piotr Lisek wicemistrz świata w skoku o tyczce.

Wśród zagranicznych gwiazd lekkiej atletyki pojawi się m.in. pochodzący z Niemiec Johannes Vetter – złoty medalista mistrzostw świata w rzucie oszczepem, który wygrał w swojej konkurencji również podczas ubiegłorocznej edycji Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. W trójskoku zobaczymy m.in. reprezentującego Portugalię Pedro Pablo Pichardo, który wywalczył złoto podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu w 2021 r. Z kolei fani skoku wzwyż będą mogli dopingować wielokrotnego złotego medalistę Włocha Gianmarco Tamberi.

- Najlepsi lekkoatleci naszego kontynentu będą rywalizować na Stadionie Śląskim o najwyższe miejsce na podium, niejednokrotnie przekraczając własne granice. Wierzę, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce przejdą do historii nie tylko ze względu na doskonałe wyniki sportowców, ale również jako profesjonalnie zorganizowane wydarzenie. Ten obiekt zasługuje na to, by gościć najbardziej renomowane imprezy lekkoatletyczne świata. Wszystkim drużynom biorącym udział w mistrzostwach życzę znakomitych osiągnięć, a kibicom niezapomnianych wrażeń – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.


Zawody na żywo będzie mogło śledzić 7 600 widzów

Wstęp jest darmowy! Wejście na Stadion będzie możliwe bramami nr 2, 3 oraz 5, w sobotę od godziny 14.00, a w niedzielę od godziny 11.30. W trosce o wspólne dobro wszyscy obecni zobowiązani będą do przestrzegania zasad bezpieczeństwa: dystans, maseczki, dezynfekcja rąk. Więcej szczegółów na ten temat znaleźć można w informatorze kibica.

Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć również na antenie telewizji TVP Sport, 29 maja w godzinach 15.30-19.15 oraz 30 maja w godzinach 13.00-16.25. Na Stadionie Śląskim dobiegają końca ostatnie prace związane z montażami i aranżacją poszczególnych stref dla zawodników, mediów oraz gości VIP.

- Dołożyliśmy wszelkich starań, by przygotować te mistrzostwa na międzynarodowym poziomie. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i zostaniemy dobrze ocenieni. Jestem przekonany, że zawodnicy zagwarantują nam maksymalny poziom sportowych wrażeń. Zaczynamy zatem odliczanie i czekamy na przyjazd czołowych lekkoatletów Europy – dodaje Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021. 

Sportowcy zaprezentują się w następujących konkurencjach: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, bieg przez płotki na 100 m, 110 m, 400 m, bieg z przeszkodami na 3000 m oraz sztafety 4×100 m i 4×400 m.


Harmonogram wydarzenia:

 • 29.05.2021:
  • Wstęp na trybuny od 14:00
  • Początek wydarzenia - 15:30
    
 • 30.05.2021
  • Wstęp na trybuny od 11:30
  • Początek wydarzenia - 13:00
 • Wydarzenie transmitowane będzie również na antenie TVP Sport:
  • 29.05.2021 od godziny 15:30
  • 30.05.2021 od godziny 13:00


Ambasadorzy Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021

Ambasadorami Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 zostali Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Ewa Swoboda oraz Paweł Fajdek.

Podczas dwudniowych zawodów lekkoatletów dopingować będzie wyjątkowy zespół zwierzaków – maskotek, a wśród nich: gepard Maji, struś Sprinter, lemur Julian oraz żyrafa Lunani.

Partnerem Narodowym Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest PKN ORLEN. Partnerem Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.

Organizację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce finansowo wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Zmiany w funkcjonowaniu parkingów 29-30 maja

W dniach 29-30 maja, w związku z imprezą European Athletics Team Championships Silesia 2021 na Stadion Śląski, zmienią się zasady funkcjonowania parkingów na terenie Parku Śląskiego.

 • Zamknięty dla gości Parku Śląskiego zostanie wjazd od ulicy Parkowej.
 • Dostępny będzie wjazd od ulicy Chorzowskiej oraz wjazd od ulicy Złotej.
 • Opłaty będą pobierane zgodnie z obowiązującym Regulaminem Niestrzeżonych Stref Parkingowych na terenie Parku Śląskiego. 
 • W przypadku wjazdu od ulicy Chorzowskiej uprzejmie prosimy o stosowanie się do zaleceń służby ochrony, która będzie kierować samochody na wolne miejsca parkingowe.
Już jutro rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również