Wiadomości z Chorzowa

Już od jutra kolejne prace na 3 Maja. Szykują się utrudnienia dla kierowców

  • Dodano: 2021-06-15 11:00

Kolejny etap remontu ulicy 3 Maja już od 16 czerwca. Pojawią się utrudnienia dla kierowców i pieszych.

Jak informuje MZUiM Chorzów, już od godziny 14 w dniu 16 czerwca rozpocznie się kolejny etap prac związanych z modernizacją ulicy 3 Maja.

Tego dnia zostanie oddana część ulicy 3 Maja pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Katowicką i rejonem budynku nr 16 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3) położona po stronie budynków z parzystymi numerami porządkowymi. W ten sposób zacznie się przebudowa drugiej strony ulicy.

Co to oznacza? Drogowcy utrzymają jednokierunkowy ruch pojazdów w ciągu ulicy 3 Maja między skrzyżowaniem z ul. Katowicką i skrzyżowaniem z ul. Floriańską. Ruch pojazdów w kierunku ul. Floriańskiej.

Już od 16 czerwca kolejne prace remontowe na 3 Maja. Szykują się utrudnienia dla kierowców

To jednak nie wszystko. Otwarte dla ruchu pojazdów będzie skrzyżowanie z ul. Stalmacha i ul. 23 Czerwca, na odcinku ulicy Stalmacha będzie działać jednokierunkowy ruch pojazdów (od ul. 3 Maja w kierunku Placu Mickiewicza).

Do ulicy Stalmacha z kierunku ul. 3 Maja (od ulic Floriańskiej, Styczyńskiego, Żołnierzy Września) będzie można dojechać wyznaczonym objazdem od skrzyżowania ulic 3 Maja i Miarki ulicami Miarki, Pudlerską, Katowicką i 3 Maja.

Zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie ul. 3 Maja z ul. Miechowicką. Dojazd do ul. Miechowickiej możliwy będzie od ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia). Z kierunku ul. Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ul. Miechowickiej wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami 3 Maja, 23 Czerwca, Plac Mickiewicza, 11 Listopada, Pudlerską i Katowicką” – informuje MZUiM Chorzów.

Na ulicy Miechowickiej będzie prowadzony dwukierunkowy ruch pojazdów. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż zgodnie z planem zakończenie tego etapu remontu 3 Maja planowane jest na wiosnę 2022 r.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również