Wiadomości z Chorzowa

Już od jutra kolejne prace na 3 Maja. Szykują się utrudnienia dla kierowców

  • Dodano: 2021-06-15 11:00

Kolejny etap remontu ulicy 3 Maja już od 16 czerwca. Pojawią się utrudnienia dla kierowców i pieszych.

Jak informuje MZUiM Chorzów, już od godziny 14 w dniu 16 czerwca rozpocznie się kolejny etap prac związanych z modernizacją ulicy 3 Maja.

Tego dnia zostanie oddana część ulicy 3 Maja pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Katowicką i rejonem budynku nr 16 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3) położona po stronie budynków z parzystymi numerami porządkowymi. W ten sposób zacznie się przebudowa drugiej strony ulicy.

Co to oznacza? Drogowcy utrzymają jednokierunkowy ruch pojazdów w ciągu ulicy 3 Maja między skrzyżowaniem z ul. Katowicką i skrzyżowaniem z ul. Floriańską. Ruch pojazdów w kierunku ul. Floriańskiej.

Już od 16 czerwca kolejne prace remontowe na 3 Maja. Szykują się utrudnienia dla kierowców

To jednak nie wszystko. Otwarte dla ruchu pojazdów będzie skrzyżowanie z ul. Stalmacha i ul. 23 Czerwca, na odcinku ulicy Stalmacha będzie działać jednokierunkowy ruch pojazdów (od ul. 3 Maja w kierunku Placu Mickiewicza).

Do ulicy Stalmacha z kierunku ul. 3 Maja (od ulic Floriańskiej, Styczyńskiego, Żołnierzy Września) będzie można dojechać wyznaczonym objazdem od skrzyżowania ulic 3 Maja i Miarki ulicami Miarki, Pudlerską, Katowicką i 3 Maja.

Zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie ul. 3 Maja z ul. Miechowicką. Dojazd do ul. Miechowickiej możliwy będzie od ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia). Z kierunku ul. Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ul. Miechowickiej wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami 3 Maja, 23 Czerwca, Plac Mickiewicza, 11 Listopada, Pudlerską i Katowicką” – informuje MZUiM Chorzów.

Na ulicy Miechowickiej będzie prowadzony dwukierunkowy ruch pojazdów. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż zgodnie z planem zakończenie tego etapu remontu 3 Maja planowane jest na wiosnę 2022 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również