Wiadomości z Chorzowa

Już w czwartek wojewódzki finał Olimpiady Solidarności!

  • Dodano: 2020-09-16 14:00

W czwartek 17 września punktualnie o godz. 10.00 w Chorzowie (Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego) rozpocznie się etap wojewódzki Olimpiady Solidarności, w którym młodzież szkół średnich z całego województwa zaprezentuje swoją wiedzę na temat historii NSZZ "Solidarność" oraz historii Polski w latach 80. XX w.

Najlepsi stworzą drużynę wojewódzką i będą reprezentowali swój region podczas finału w Gdańsku

Troje uczniów z najwyższymi wynikami w danym regionie stworzy drużynę, która w finale ogólnopolskim zawalczy o zwycięstwo. Laureaci spotkają się w grudniu podczas finału konkursu w Szczecinie. Na zwycięzców Olimpiady Solidarności czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia naukowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. W Konkursie biorą udział uczniowie z klas II liceum i III technikum.

Olimpiada składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego finału

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce.  Co roku zgłasza w nim swój udział około 600 szkół z całej Polski. Organizator Fundacja Centrum Solidarności przykłada dużą wagę do rzetelnego opracowania zadań konkursowych starannie wybierając Komisję Konkursową. Podczas każdej kolejnej edycji Olimpiady Solidarności organizator podejmuje działania mające na celu wzbogacenie wiedzy i umiejętności uczestników oraz nauczycieli. 

Wyjątkowe okoliczności

W tym roku Olimpiada Solidarności będzie trwała dłużej, wyjątkowo uczestnicy spotkają się również jesienią oraz zimą. Konkurs musiał zostać zawieszony wiosną ze względu na niebezpiecznie szybkie rozpowszechnianiem się wirusa Covid-19. Z troski o wspólne zdrowie uczestników Organizator przygotował specjalne wytyczne i obostrzenia dotyczące zachowania podczas egzaminów. Ponadto dla uczniów, którzy nie mają szans dostania się do finału konkursu Organizator przygotował test w wersji online we współpracy z portalem dzwonek.pl. Ogólnopolskimi partnerami etapu wojewódzkiego są Instytut Dziedzictwa Solidarności i Centrum Historii Zajezdnia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.