Wiadomości z Chorzowa

Już w środę rozpoczyna się sezon na chorzowskich Orlikach

  • Dodano: 2023-02-28 10:30

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu zamyka sezon zimowy i otwiera wiosenny. 28 lutego działalność kończy plenerowe lodowisko, a 1 marca ruszają Orliki w Chorzowie.

Od kilku dni wiadomo, że 28 lutego chorzowski MORIS zamyka plenerowe lodowisko przy Kompleksie Sportowym Hajduki na ul. Granicznej. W ten sposób kończy się sezon zimowy w mieście. Nie oznacza to jednak końca dobrej zabawy – jedna aktywność dobiega końca, a druga właśnie wraca po przerwie.

MORiS Chorzów zapowiedział uruchomienie w środę 1 marca boisk piłkarskich. Mowa o Orlikach przy ul. Kościuszki i 3 Maja (przy SP nr 15). Chodzi o dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią i dwa tartanowe do gry w koszykówkę i siatkówkę. To ostatnie zostanie otwarte w późniejszym terminie.

Od 1 marca ruszają Orliki w Chorzowie

Rezerwacje boisk możliwe są z 7-dniowym wyprzedzeniem na stronie internetowej naszych Orlików. Korzystanie z obiektów jest bezpłatne (za wyjątkiem boiska do siatkówki plażowej – 25 zł/h) – informuje MORiS Chorzów.

Warto pamiętać, że Orlik przy ul. Kościuszki służy uczniom chorzowskiego „Katolika”, a popołudniami na obiekcie trenują młodzi piłkarze Espanoli. W godzinach ogólnodostępnych mogą korzystać z niego mieszkańcy. W przypadku Orlika na 3 Maja służy on w pierwszej kolejności uczniom Szkoły Podstawowej nr 15 w Chorzowie oraz dzieciom trenującym w klubie PKS Józefka Chorzów. Ponadto z boisk korzystają mieszkańcy miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również