Wiadomości z Chorzowa

Kajetan Duszyński Halowym Mistrzem Polski!

• Dodano: 2022-03-10 07:00, aktualizacja: 2022-03-09 07:30

Związany z Chorzowem Kajetan Duszyński po raz drugi wywalczył tytuł Halowego Mistrza Polski na dystansie 400 metrów. Zdobycie tytułu dało mu przepustkę do udziału w Halowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Belgradzie.

Duszyński jedzie do Belgradu

Mistrz olimpijski z Tokio 2020, Kajetan Duszyński brał udział w 66. Halowych Mistrzostwach Polski, które odbywały się 5 i 6 marca w Toruniu. To był pierwszy start sportowca podczas sezonu halowego. Duszyński w eliminacjach uzyskał wynik 46.88, zaś w finale udało mu się ustanowić nowy rekord życiowy – osiągnął czas 46.71. Ten wynik pozwolił mu na zostanie Halowym Mistrzem Polski - po raz drugi w swojej karierze. Mimo że wynik Kajetana jest słabszy od minimum wymaganego na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie, Polski Związek Lekkiej Atletyki zdecydował, że wystartuje na mistrzostwach indywidualnie oraz w sztafecie 4x400 metrów.

- Jednak wciąż pozostaje niedosyt. Celem było wypełnienie minimum na HMŚ, niestety tym razem się nie udało. Mam jednak nadzieję, że limit pecha w trakcie tego sezonu przygotowawczego został wyczerpany i będzie już tylko lepiej - czytamy w poście udostępnionym przez Duszyńskiego w mediach społecznościowych.

Ambasadorzy Stadionu Śląskiego na podium

Podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu, w rywalizacji brali udział także inni ambasadorzy „kotła czarownic”. Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda ustanowiły nowe rekordy Polski, co pozwoliło im na zostanie mistrzyniami kraju. Na drugim miejscu uplasowała się Pia Skrzyszowska z wynikiem 7.12. Patryk Dobek, kolejny ambasador Stadionu Śląskiego i brązowy medalista z Tokio, zdobył wicemistrzostwo kraju na 800 metrów.